Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz, hogy több mint 2 millió...

Igaz, hogy több mint 2 millió forintot keres havonta egy könyvvizsgáló?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 19. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Persze, sot van aki 20-at
2021. ápr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Igen, foleg azok akik a burkolokra es fodraszokra specializalodnak
2021. ápr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
igen olyan is van aki ennyit keres
2021. ápr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk a suliban mindig azt mondták hogy 500 ezret visznek haza. 3 könyvelőirodában dolgoztam és legalább 5 könyvvizsgálót ismertem de mindegyik BKV-val járt.
2021. ápr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem ritka a kétmilliós fizu. Ha pedig valaki saját irodát visz, simán lehet több is.
2021. ápr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kereshet, de ez nem azt jelenti, hogy mindenki ennyit keres.
2021. ápr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Hát a könyvvizsgáló, nem egy egyszerű könyvelő.


PSZ diploma után 3 évet kell dolgozni és csak utána lehet elkezdeni a könyvvizsgálóit, ami 2 év...


“ Képzési idő:

Az okleveles könyvvizsgálói képzést a felvételtől számított 3 éven belül meg kell kezdeni. A képzés ideje legfeljebb a képzési idő kezdő időpontjától számított 5, év utolsó napjáig tart – az összes vizsga teljesítését is beleértve. A képzési idő kezdő napjának a szakképző helyen indított tanfolyami képzés indításának napja tekintendő. A képzési idő kérelemre egy alkalommal, 1 év időtartammal meghosszabbítható. A kérelmet az Oktatási Bizottsághoz kell címezni.”


Vagyis ez minimum 9 év...


Akitől tulajdonképpen 9 évnyi tanulmányt és munkatapasztalat keverékét várják el, én laikusként el tudom képzelni, hogy ennyit fizetnek neki...


Most olvastam egy ilyen választ:

“Jó papír volt mindig is.

Vagy 10 éve nem vagyok a közelében, de akkor a kamarai döntésük szerint a napi minimál díjazás 130 ezer volt.

Mostanában túlkínálat van belőle, szóval leginkább valamelyik világcég keretében van perspektívája.“


130000*22 = 2860000


Ha ez bruttó, akkor az jelenleg 1.901.900 nettót jelent.


De persze lehet, hogy laikusként rosszul értelmeztem ezt a kommentet,

2021. ápr. 19. 11:56
 8/13 anonim ***** válasza:
9%
igen simán annyit keresnek, mind milliárdos.
2021. ápr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

“igen simán annyit keresnek, mind milliárdos.“


De ezt úgy mondod mintha minden bokorban könyvvizsgálók lennének...


Nyílván nincs annyira kevés, de például ha egy pilótára mondjuk azt, hogy havi 5 milliót keresnek és és hogy mind milliárdos, valamiért már nem hangzik annyira ironikusnak és közel van a valósághoz...

Hát akkor egy könyvvizsgáló miért ne kereshetne ennyit?

Képzettségben kb. olyan szinten lehet gazdasági területen, mint egy ügyvéd jogi területen.


De ismétlem, én laikus vagyok...

2021. ápr. 19. 12:02
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Felhívnám a figyelmet hogy a Deloittenál egy junior is könyvvizsgáló, a bruttó 420 ezres fizujával.



Meg az is aki külsős cégen keresztül partner mondjuk a MOL-nál.


Csak a második az keres havi 3 milliót.

2021. ápr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!