Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes nappalis egyetemistaké...

Érdemes nappalis egyetemistaként levelező tagozatra átiratkozni? Szerintem több értelme lenne, ha addig is több pénzt keresnék és nem csak az egyetemen lógatnám a lábam

Figyelt kérdés

2021. ápr. 22. 04:48
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Nézd, az utóbbi másfél év tapasztalata alapján, amit távoktatásban töltöttem, én is elgondolkodtató rajta, hogy lehet át kéne menni, mert ez így nem állapot. Olyan pocsék minőségű az oktatás hogy az hihetetlen. Ha te úgy gondolod, hogy szeretnél az egyetem mellett teljes munkaidőben dolgozni, akkor érdemes. Egyébként az sem igaz, hogy a nappalisok csak lógatják a lábukat, rengetegen dolgoznak részmunkaidőben/diákmunkában a nappalisok közül. Csak az ugye nem arra lett kitalálva alapból, de ott is tudsz dolgozni.
2021. ápr. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elgondolkodtam*
2021. ápr. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
99%

A lehetőségeitől és a celjaidtol függ.

Én a bsc-t nappalin végeztem el, de jártam 1-2 levelezőre amiket nem végeztem el.

Azt azért tudni kell, hogy levelezőn nem oktatás hanem számonkérés zajlik. Nem egy olyan oram volt, ahol az első alkalommal megbeszéltük a követelményeket aztán szinte a következőn már a vizsgakérdéseket beszeltuk at, mert olyan kevés volt az óraszám és meg órák is maradtak el. Mivel ezek mérnöki szakok voltak, baromira nem volt egyszerű otthon felkészülni rá. Heti 40 óra munka és 3 óra utazás mellett nekem nem is sikerült, több időt kellett volna belefektetnem.


Én személy szerint élveztem az egyetemista eveimet, hogy két előadás között kiugrottunk a kocsmába egy sörre és nagyon jó társasági élet volt, kb életem legjobb időszaka, semmi pénzért nem cserélném el.


Hogy ha neked kevésbé fontos ez a része az egyetemista létnek, vagy annyira nem jó a társaság, illetve rá tudod magad venni hogy napi 8 óra munka után foglalkozz a tananyaggal, akkor lehet megéri. Meg persze kérdés hogy anyagilag mennyire létfontosságú neked, tudnak-e támogatni otthon.

2021. ápr. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Másfél éve távoktatás megy,

ebben semmi élvezet sincs

Meg nem is piacképes a szak, ahova járok, ezért akarok főként levelezőre menni

2021. ápr. 22. 08:07
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jártam egyetemre nappalisként, persze akkor még sehol nem volt a vírus. Szar szakot végeztem, nem is szerettem, a társasági élet sem volt olyan, amilyennek elkézeltem, meg ahogyan eredetileg indult. Valahogy időközben "elkoptak" az emberek.

Tavaly jelentkeztem levelezőn, kicsit értelmesebb szakra, de szörnyű. Péntek, szombat van óra, sokszor konkrétan egész nap, tehát csütörtök este oda kellett már utaznom, egyetemi kollégiumban megszállni. Aztán nem is minden hétvégén vannak órák, kb. havi 1-2 alkalom, semmire nem elég. Tényleg csak számonkérés, vizsgázásból áll az egész. Nappalin sem voltam egy túl nagy "órára járó", de ott legalább szorosabb barátságok, ismerősi körök alakultak ki, rengeteget segítettünk egymásnak, tudtam tájékozódni akár felsőbb évesektől. Így munka mellett erre már nincs lehetőség, főleg, hogy én akkor vagyok az egyetemen, amikor a nappalisok már mennek haza...

További probléma, hogy nincs annyi szabadságom, hogy megoldható legyen feljárni a havi 1-2 órára, a vizsgaidőszakban pedig összevissza írják kia vizsgákat, akár hétköznap délelőtt, hogy még véletlenül se lehessen megúszni szabadság igénylése nélkül. Arról nem is beszélve, hogy azért a szabikat sem kizárólag az egyetemre szeretném elhasználni, lenne ezer más dolog is amit szeretnék még csinálni.

90% eséllyel idén abbahagyom egyébként. Sajnos az a helyzet, hogy egyetemet levelezőn úgy érdemes végezni egyrészt, ha a céged ahol dolgozol támogat benne, akár plusz szabadság, akár plusz lóvéval, vagy utazási támogatással. Másrészt az a legjobb ha abban a városban élsz, ahol az egyetem is van ÉS valóban hasznosnak gondolod, valóban álmod, hogy a kézhez kapott diplomával érvényesülj majd. Harmadszor az is fontos, hogy lehetőleg olyan munkabeosztásod legyen, hogy a hétvégék szabadok legyenek és legyen időd tanulni, foglalkozni a dologgal hétköznap is. NEgyedszerre pedig az sem árt, ha megvannak stabilan a szakhoz szükséges "alapok". Tehát a középiskolai vagy korábbi egyetemi tanulmányok szorosan kapcsolódnak az új szakhoz ÉS még emlékszel is a dolgok java részére. Nappalin ha ez nincs meg annyira nem gond, mert ott van idő arra, hogy esetleg újra megtanuld, elsajátísd a hiányzó vagy kiesett ismereteket, de levelezőn munka mellett ez szinte esélytelen.

De ez mind az én személyes véleményem, tapasztalatom.

2021. ápr. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem akkor van igazán értelme, ha szakmában tudsz (valamilyen szinten) elhelyezkedni. De akkor is inkább MSc-n szerintem. Viszont akkor nagyon nagy előny
2021. ápr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Levelezős diákként NEM vehetsz diákjegyet, se bérletet, utazási kedvezmény max az iskola és a lakhely közt van 33%, de bérletet nem vehetsz, csak menetjegyet. Nem vállalhatsz diákmunkát se, mert csak a nappalisok mehetnek így dolgozni.

A másik, hogy ha "rendes" munkahelyet keresel, akkor el kell velük fogadtatni, hogy te x időnként konzultációra mész, általában a péntek-szombat szokott lenni, havi 1-2 alkalommal, vagy csütörtök-péntek, szóval a szabadságaid nagyrészt elmennek a tanulmányaidra. Persze ha sikerül a leendő szakmádban elhelyezkedni, ez sokkal könnyebb, de ha nem kapcsolódik, akkor lehet, hogy miatt buksz el egy állást.

2021. ápr. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
Érdemes lehet.
2021. ápr. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Ha levelezőn szinte csak vizsga van előadáson semmilyen anyagot nem adnak le?
2021. ápr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!