Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 460 bruttó kezdő gépészmérnökk...

460 bruttó kezdő gépészmérnökként?

Figyelt kérdés

Tudom, ez az ezredik ilyen kérdés, de azért felteszem. Paraméterek:

-BME gépész BSC + gépész MSC-t most fogom befejezni.

-1,5 év német autóipari multi gyakornokság

-fél év nem túl releváns gyakornokság (dokumentáció jellegű)

-stabil angol nyelvtudás

-Budapesten helyezkednék el lehetőleg, esetleg agglomeráció, inkább multi

460.000 bruttó reális? Alapból kevesebbet gondoltam volna, de nézegettem mindenfele (hays, mennyitkeresel.hu, gyk., stb.), ezek alapján gondoltam.



2021. ápr. 22. 14:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem bőven, bár lehetne több, de az első helynek érdemes elvállalni, aztán majd évek múlván feltornászod az összeget.
2021. ápr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Reális lehet, mert a másfél év gyakornokság nagyon sokat ér.
2021. ápr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
35%
Nettóban talán reális lenne. 502614 Ft volt a bruttó átlagkereset 2020-ban Budapesten. Szerinted reális, hogy mérnökként átlag alatt keresel?
2021. ápr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor keressen 800-ért kezdőként munkát, hajrá. Az első hely nem erről szól.
2021. ápr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem kevés, bár a gépészek úgy tudom nem a legjobban kereső mérnökök illetve viszonylag népszerű szak.

Én közgazdászként BA-val bármilyen érdemi szakmai tapasztalat nélkül ennyit kaptam első munkahelyen. Neked tapasztalatod is van, mestered is. Vagy én kaptam érdemen felül, vagy te érdemen alul szerintem.

2021. ápr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
71%
Kérhetsz annyit simán. Ismerősöm 450-nel kezdett most, csak BSc-vel
2021. ápr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
18%
nettóban talán. egy szaki is megkeres ennyit simán, mérnökként elég gyenge
2021. ápr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Ezek szerint többet lehetne kérnem. Konkrétan szám szerint is tudnátok mondani valamit?

Én úgy gondoltam, hogy nyilván nem zavarna ha többet adnának, de kezdő mérnökként minek fizetne többet egy cég nekem? Pályakezdőként gondolom 0,5-1 évig úgyis főleg betanulok, fokozatosan kezdek valami hasznosat is csinálni. Aztán 1-2 év alatt adnak/kérek fizetésemelést, ha nem vagyok elégedett, akkor váltok.

Illetve olvastam itt-ott, hogy vannak olyan pályakezdő (gépész)mérnökök, akik kovid óta nem tudnak elhelyezkedni normálisan. Szóval ehhez képest mindenképp jobb a bruttó 460.

2021. ápr. 22. 16:47
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne többet szerintem az első hely nagyon nem erről szól.
2021. ápr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
63%
Abszolút reális, de én bepróbálkoznék egy kicsit magasabbal, mondjuk 500-530-cal. Ez 9-15%-kal magasabb a tiednél, szóval 1-2 évnyi fizetésemeléssel lenne elérhető. Több éves távon nem mindegy, hogy milyen fizetést emelnek évről évre... Egy multinál szerintem ezt megadják. A kétpipás szakmunkás trollt meg sz.rd le, mindig ilyen haszontalan baromságokat ír.
2021. ápr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!