Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 460 bruttó kezdő gépészmérnökk...

460 bruttó kezdő gépészmérnökként?

Figyelt kérdés

Tudom, ez az ezredik ilyen kérdés, de azért felteszem. Paraméterek:

-BME gépész BSC + gépész MSC-t most fogom befejezni.

-1,5 év német autóipari multi gyakornokság

-fél év nem túl releváns gyakornokság (dokumentáció jellegű)

-stabil angol nyelvtudás

-Budapesten helyezkednék el lehetőleg, esetleg agglomeráció, inkább multi

460.000 bruttó reális? Alapból kevesebbet gondoltam volna, de nézegettem mindenfele (hays, mennyitkeresel.hu, gyk., stb.), ezek alapján gondoltam.



2021. ápr. 22. 14:20
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen reális, még kicsit többet is mondhatsz interjún talán, én hasonló paraméterekkel vagyok nyugat-Mo-i multinál, br 440+juttatások
2021. ápr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyakorlaton tényleg hasznos dolgokat csináltál (projekten dolgoztál), akkor kérhetsz 500-at egy multinál. Többel szerintem azért felesleges próbálkozni, mert junior pozikra több a jelentkező többnyire és nincs annyira különleges tudásod (még), lesz aki kevesebbet fog kérni és inkább őt veszik fel.
2021. ápr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
29%
Ha nagyon jó nevű cég, és jól mutat az önéletrajzodban, akkor bevállalnám (akkor is, ha máshol pár 10-est ráígérnek).
2021. ápr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%

Imádom, hogy a mai frissen végzett mérnökök úgy gondolják, hogy nekik kijár a nettó félmilliós fizetés :D.


Nem gépészmérnök végzettségem van, de mérnökként dolgozom. 4 éve a kezdő fizetésem nettó 270 ezer Forint volt (Nem Budapesten).


Szóval szálljatok le a földre. Kezdőnek senki nem fog kifizetni 400 meg 500 ezreket nettóban.

2021. ápr. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó, az megvan, hogy itt bruttóról van szó? Az hogy te mennyit kaptál egy másik szakmában régebben, annak mi köze ehhez?
2021. ápr. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
500-ra lőném be a helyedben, maximum alkudnak. 400-450 körül 0 tapasztalattal is el lehet érni bruttóban, némi tapasztalattal ennél már értékesebb vagy.
2021. ápr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%

#15: Látom, nem vagyok hülye :D. Olvasd vissza a válaszokat. Volt aki azt mondta, hogy nettóban kéne ennyi. Valamint kevesellik a bruttó 460-at (ami nettó 300) mert hogy sokkal több járna egy mérnöknek.

Erre írtam azt, hogy ne akarjunk már kezdőként 500 nettókat hazavinni...


Nem másik szakmában kaptam annyit, sehol nem írtam ezt. Nem tudom honnan vetted. Mérnökként kezdtem. Akkori MÉRNÖKI kezdő fizetésem EGYETEM UTÁN volt annyi. Nem tudom ezt jobban leírni, hogy te is felfogd. Csak nekem nem gépészmérnök a végzettségem, de teljesen mindegy. Tehát elég sok köze van ehhez :D. Csak te vagy a hülye.


És az ilyen agyatlanok mint te, meg nyomják a 0-t :D


Ja és egymás között beszélve hót felesleges bruttó bérekről beszélni. Mit számít, ha nem azt kapod kézhez? :D Miért kell bruttó összegeket említeni? Ja mer az többnek hangzik.

2021. ápr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
17-es azért én vitatkoznék. Azért beszélünk bruttóról, mert a nettó személyenként eltér, ilyen egyszerű. Normális ember csak bruttó bérigényt mond, mert nem tróger hogy zsebbe kapja a fizetését. Az külön szánalmas, ahogy az én válaszomat (10.) lepontozták, én konkrétan 530-cal kezdtem két éve. Tehát annyival, amennyi itt pár embernek nem tetszik. Nem gépészként, de a kollégáim kb. negyede az, és ugyanaz a bérsáv mindenkinek. Valamint nekem is volt egy év releváns gyakornoki tapasztalatom. Ez sem nettó 500, "csak" 350.
2021. ápr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
22%

Megint nem tudod értelmezni amit írtam. Komolyan mondom itt mindenki gépész, meg mindenki tököm tudja milyen mérnök, de nem tudtok olvasni és felfogni valamit, hozzáköltitek a saját gondolataitokat.


- Normális ember bruttó bérigényt mondd. --> Nyilván a munkáltatónak bruttót mondasz. De mit írtam? Könyörgöm. Olvasd már el. "EGYMÁS KÖZÖTT BESZÉLVE". Kit érdekel a bruttó itt, ha egymással beszélünk? Semmit mondó. Kitudja abból mennyi az amit te megkapsz.

- "Nem tróger, hogy zsebbe kapja" --> Ilyet sem írtam. "Kézhez kap"-ot írtam. Nyilván utalják a fizetésed az ilyen helyeken. Nettóban.


Te egy full semmitmondó válaszra kapod a 100-at, mert visszaugatsz most épp nekem.

Én meg kapom a nullát az egyébként értelmes, igaz lehurrogós válaszra. valakinek bántja a lelkiismeretét hogy hülye és nem tud szövegérteni.


Komolyan, munkáltatóként az isten óvjon meg az ilyen mérnököktől.

Ide is ez volt az utolsó hozzászólásom :D

2021. ápr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
90%

Végig csak BRUTTÓ összegeket írtunk. Erre jössz a nettó 500-zas hülyeséggel. Értelmes válaszoló nem írt annyit, legfeljebb a szakmunkás troll, azt meg nehéz felismerni. Tudod nem mindenki megy szembe az autópályán, csak te...

Elárulnád, hogy egymás között miért ne számítana, hogy ki mennyit adózik?!

2021. ápr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!