Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kaphatok álláskeresési járadékot?

Kaphatok álláskeresési járadékot?

Figyelt kérdés

Május 31-ig van munkaviszonyom, de 19-től szabin vagyok. Ha 25-én kezdenék az új helyen (nyilván a kilépő cuccokat nem kapom meg akkor még), akkor nem kaphatok?

4 éves munkaviszonyom van, és eddig sosem kellett kérnem.


2021. ápr. 30. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mire fel kapnál? Ha jól értem, nem leszel munkanélküli.
2021. ápr. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Munkanelkuli botlekra azt hiszem adott ido utan vagy jogosult
2021. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Álláskeresési járadék, mint a neve is mutatja, a két munkaviszony közötti üres időre jár.
2021. ápr. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
mennyi munka viszonyod van?
2021. ápr. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Ha az ellátás igénylését közvetlenül megelőző 3 évben van legalább 360 nap figyelembe vehető időszakod (például munkaviszony), akkor jár az álláskeresési járadék.

Ez akkor jár, ha "álláskereső" vagy, tehát nincs munkád. Azokra az időszakokra, amikor van munkád, nem jár ellátás. Tehát a két munkaviszony közötti időre jár.

Nem adják automatikusan, kérvényezni kell.


"nyilván a kilépő cuccokat nem kapom meg akkor még"

Attól még kérvényezni lehet, maximum hiánypótlásra szólítanak fel, és majd utólag beadod.


Ha nem lesz a két munkaviszony között kieső időd, akkor nem vagy munkanélküli, ez által nem is jár az ellátás.

2021. máj. 1. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
31-ig tart a munkaviszonyod, 25-én már kezdesz az új helyen. Egy percig nem leszel munkanélküli, mire fel járna? Vagy következő hónap 25-én kezdesz? Mert akkor jár.
2021. máj. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!