Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Június 1-től dolgozom, ebben...

Június 1-től dolgozom, ebben az évben 10 nap szabadságom lesz. Kivehetem mindet mondjuk szeptemberben vagy havonta adódik hozzá a kettő?

Figyelt kérdés
Tehát szeptemberben arányosan csak a június július augusztus napjait vehetem ki? Tehát max. 6 napot vagy akár mind a 10-et? (tegyük fel, hogy a munkáltató nem szól bele abba, hogy mikor venném ki)

2021. máj. 3. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Az éves kerettel bármikor szabadon gazdálkodhatsz, DE alapvetően a munkáltató adja ki! Persze akár január első 20 napjában is lehetsz szabin, ha jóváhagyják. Nincs olyan, hogy havi 2 nap, akkor sosem meehtne senki hosszabb szabira el.
2021. máj. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem szól bele, akkor az éves keretet akkor veszed ki, amikor csak akarod, akár egyben mindet.
2021. máj. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Munkahelyenként változik. Van ahol pl dec 17 után leállás van és azt a 8 napot kivetetik szabadságnak.
2021. máj. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondtak, ha jovahagyjak akkor kiveheted, de viszont ha ev vege elott otthagyod a ceget akkor az nem bonusz szabi volt, hanem majd levonjak a felmondasi ido alatti fizetesedbol.
2021. máj. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"z nem bonusz szabi volt, hanem majd levonjak a felmondasi ido alatti fizetesedbol."


Az MT erre vonatkozó szabályozását kivették az új MT-ből Régen vissza kellett vonni a túlvett szabadságot, ma már ilyen kötelezés nincs a jogszabályban. Mivel a szabadság jelentős részével a munkáltató rendelkezik (ő adja ki), ezért adja úgy ki, hogy túlvett szabadság ne legyen benne (mondjuk időarányosan). Ha mégis átesik a másik oldalra a dolog, akkor a munkáltató így járt.


Mivel nálunk a munkáltató semmilyen módon nem szól bele a szabadság kivételébe (nem él ezzel a törvény adta jogával), ezért felvételkor aláírat egy olyan papírt, hogy hozzájárulunk a túlvett szabadság munkabérből történő levonásához, ha nem teljes évben áll fenn a munkaviszonyunk, és többet vettünk ki, mint amennyi időarányosan járt volna. Ha én az egész évit egyszerre akarom kivenni, azt is megtehetem. Nem szólnak bele, csak előre tudjanak róla, hogy a munkát úgy szervezzék.

2021. máj. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!