Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A cégem kiadhatja az összes...

A cégem kiadhatja az összes szabadságom szeptemberig?

Figyelt kérdés
Nem volt munka a cégnél (élelmiszer üzem) és nem kellett mennem dolgozni. A nyári hónapokban havonta 14-16 napot dolgoztam. A maradék napokra szabadságot írtak. Ez addig ment, h elfogyott az összes szabadságom. Kérdésemre azt felelték nem fizetnek állásidő majd csak akkor ha elfogy a szabim. Ez jogos? Mindenhol azt hallom, h örüljek, h van munka helyem! De a jogaimmal mi van? Tudnék pár érdekes dolgot írni a cégről ahol dolgozom. Sokszor emberszámba sem veszik az embert.

2013. szept. 7. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Hat anno nálunk ilyenkor "mínusz órák voltak".... Lehetett választani, hogy a szabadsagodat veszed ki a két hónapos leallasra, arra az időre járó rendes fizetéssel, vagy megkapod a teljes béredet - hivatalosan lekonyveltek fizeteselolegnek- es amikor munka van, ingyen túlórazni, amig le nem dolgozod az elmaradasodat....
2013. szept. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk a főnök dönti el ki mikor megy szabira, nincs olyan, hogy nyáron akarok 2 hetet meg karácsonykor, ő kiírt tavasszal 1 hétre, mert már eltelt negyed év és nem voltál szabin. Vagy csütörtökön megmondta, hogy pénteken ne gyere, mert úgysem lesz meló.

Ha én akartam valamikor menni akkor vagy nem engedett el, mert pl. tavaly voltál karácsonykor szabin, most maradj itt, volt, hogy előtte 2 nappal szóltak, hogy mégse mehetek mert nem tudnak helyettesíteni, vagy épp nekem kell mást is helyettesítenek a magam munkája mellett. Az, hogy esetleg nyaraltam volna senkit nem érdekelt, idén is ez lett volna, szerencsére még 2 így járt kollégával kimatekoztuk, hogy hogyan tudnánk egymást helyettesíteni, hogy mindenkinek jó legyen.

Nálunk a túlórát nem nézik, ha ott maradtam így jártam.

A pároméknál a leálláskor kötelezően kiadják a szabadságot, ő is mindig ezen problémázik, hogy egy nappal nem rendelkezhet szabadon.

Szóval nálunk a közös nyaralás elég problémás, neki fix a szabija, én meg sokszor hiába kérem fél évvel előtte, nem adják ki.

2013. szept. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is szokott lenni nyáron leállás, tavaly nekem is elfogyott az összes szabim szeptember végére. A főnök rendes volt, december végén az ünnepek körüli napokat aláíratta velem, mintha dolgoztam volna.
2013. szept. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!