Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogszerű tévedésből túlfizetet...

Jogszerű tévedésből túlfizetett bért hónapokkal később zéró kommunikációval az aktuális bérből levonni?

Figyelt kérdés

Hónapokkal ezelőtt jóval több bért kaptam mint szoktam-nyilván tévedésből. A főnök nem szólt hogy véletlenül túlfizettek és adjam vissza, egyáltalán semmit se szólt az ügyben. Sztem fel se tűnt neki az egész.

Én se szóltam. Úgy voltam vele majd szólnak ha kell nekik a pénz.

Teltek a hónapok, teljes csend és némaság az ügyben. Nem kérték vissza a pénzt.

Majd most az aktuális bér megjött és pont annyival kevesebb amennyivel az anno több volt.

De most se szóltak nekem semmit. Nem szóltak hogy készüljek mert jóval kevesebbet utalnak majd. Csak lekapták a túlfizetést az aktuálbérből.

Nulla kommunikációval.


EZ az egész folyamat így jogszerű?


mert azt olvasom a jogszabályban, a tévedésből adott többlet bért nem tarthatom meg és a munkáltató „visszakövetelheti“. Na de nem követelte vissza, egy szót se szólt, csak elvette erővel, nulla kommunikációval.


Köszönöm


2021. máj. 8. 09:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
100%
Pont annyit kommunikaltak ezek szerint, mint te nekik a tulfizetesrol. Hol itt a problema?
2021. máj. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
100%
Te sem szóltál nekik. Innentől nincs miről beszélni. Már amit te csináltál az sem volt jogszerű.
2021. máj. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 A kérdező kommentje:

"Te sem szóltál nekik."


Bocsánat. KI KÖVETTE EL A HIBÁT? TÁN én fizettem magamat túl? Nem. Ők hibáztak.

Hát ha már ők hibáztak még én menjek utánuk? Jöjjön az énutánam aki hibázott!


Nem így korrekt?

2021. máj. 8. 09:48
 4/74 A kérdező kommentje:

egyébként a kérdésem nem az volt ÉN jogszerűen jártam-e el.

Hanem az ŐK jogszerűen jártak-e el. mert az eredeti hibát nem én követtem el.

ez volt a kérdésem.

2021. máj. 8. 09:49
 5/74 anonim ***** válasza:
85%
Alapitvanyi iskolas troll mai kitalalt kalandjai?
2021. máj. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:48


Mi van a te fejedben agy helyett?


Hogy szólna már a hibáról neked az aki elkövette? Nyilván nem úgy követte el, hogy tudta hogy hibázik! Nem tudatosan csinált hibát, hanem véletlenül! Ha meg véletlenül csinált egy hibát akkor arról nem tud szólni, mert nem tud róla! Mert véletlen volt!


Itt te voltál az aki megpróbált sunyulni majd most meg meg van sértődve. Igen, jogszerűen járt el a munkáltató, mert a fizetésed év végén pontosan annyi lesz amennyi a munkaszerződésedben van.

2021. máj. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 A kérdező kommentje:

"mert a fizetésed év végén"


Csakhogy a bérnek nem év végén kell annyinak lennie amennyinek mert HAVI elszámolásban vagyunk. HAVI stimmelés kell, nem éves. Meg aztán mi az hogy év vége-hát és ha akkor már itt se leszek? Mert holnap felmondok?

2021. máj. 8. 10:09
 8/74 A kérdező kommentje:

"Mi van a te fejedben agy helyett?"


Ugyanaz, ami a jogiforum.hu jogászainak UGYANIS NEKEM adtak igazat.


A bérelszámolás nem az én kötelességem és felelősségem. A munkabérhez egyoldalúan hozzá nem nyúlhat még 5 ft erejéig sem. A havi ledolgozott időszakért a bér az maradéktalanul JÁR még akkor is, ha korábban túlfizettek.


Akkor szólítson fel, vigye fizetési meghagyásra vigye bíróságra a túlfizetést -megteheti.

De amit jogszerűen nem tehet meg az a bérhez való egyoldalú hozzányúlás.

Mert én teljes joggal mondhatom hogy kérem a havi bérem nem kaptam meg. És itt már totálisan mindegy hogy korábban meg többet kaptam.

Ez két külön ügy.

2021. máj. 8. 10:11
 9/74 anonim ***** válasza:
100%
Es akkor most mi van? Mi a kerdesed?
2021. máj. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:09


Látom átment a lényeg. Akkor mondom máshogy: ha szerinted a munkáltatónak kötelessége neked kommunikálni azt hogy a véletlenül kifizetett bért visszaszedi, akkor a munkavállalónak is kötelessége az kommunikálni hogy több bért kapott. Ha ezt az egyik fél elmulasztja, akkor ne dobáljon követ a másikra, hogy az is.


Ha esetleg még mindig nem érted: ha az jogszerűtlen szerinted hogy a pénzt szó nélkül visszaveszik, akkor az is jogszerűtlen, hogy te meg szó nélkül eltetted.


Igen, szólhatott volna. Te is szólhattál volna. A jogszerűségnek ehhez semmi köze. Vagy mindketten hibáztatok, vagy egyikőtök sem.


Tovább nem óhatjom ezt magyarázni.

2021. máj. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!