Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol érdemes meghúzni a határt...

Hol érdemes meghúzni a határt ha a főnök rokona helyett dolgoztatnának zéró pénzzel de felelősséggel? Én dolgozok ő kapja a pénzt. Hol a határ? Itt kéne lennie?

Figyelt kérdés

Főnök fiacskája a munkahelyen dolgozik. A dolgozik az túlzás lévén ugye főnöki parancsra került felvételre semmi képzettsége végzettsége nyelvtudása nincs középisk érettségi ennyi ráadásként még esze mint a cipőtalpnak. A főnök is felismerte hogy hiába hozta oda és hiába nem mer rá senki semmit mondani mert a főnök fia ugye, de attól még a feladatai nem lesznek elvégezve ha meg még hát úgy végzi el hogy abban nincs köszönet.

Így a főnök kiszervezte a munkáit a munkatársaknak, szétdobta. A dolog úgy nézne ki a főnök szerint, hogy adott munkatárs munkaidején saját feladatain felül végzi a főnök fiának dolgát de ezért egy fillért se kap (megtiszteltetés hogy segíthet ugye) de felelősség azért van, vagyis ha valami elcsesződik, a felelősség az övé.

Mindennek a tetejébe a főnök fia továbbra is kapja a nem kevés fizuját (itteni alapfizu x 3 kb nettóban) a semmire mert immár hivatalosan se csinál semmit, más meg dolgozik helyette felelősséggel ingyen.

Én dolgozok helyette, ő felveszi a pénzt. Világos, korrekt, így kell lennie.


Hol kell meghúzni a határt a dolgozónak ha a tükörbe akar nézni? Itt? Még akkor is ha a feladat visszautasítása állásvesztést von maga után?

Mert a főnök már kijelentette: anyagi kérdésbe nem megy bele, ez a helyzet, tetszik csináljuk nem tetszik lehet tolni a biciklit.


2015. dec. 30. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Az ilyen helyet úgy ott kell hagyni, mint a huzat. Lehetőleg kollektíven.
2015. dec. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
A lényeget elmondták . Miért tetted fel a kérdést ? Döntöttél magad és megerősítésre vársz vagy befolyásolható vagy ?
2015. dec. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Neked semmi közöd ahhoz, hogy más alkalmazott mit dolgozik és cserébe mit kap. Néha megtörténik, hogy protekció miatt van ott, néha meg nem látsz rá, hogy miben segíti a céget. Amennyiben a "főnök" a tulaj is, az ő dolga, tényleg, hogy kire mennyit költ.


Ami lényeges számodra, hogy neked mennyi munkáért mennyi a fizetséged, milyen könnyen találnál más munkahelyet és ott mennyit fizetnének.


Szóval egyelőre tanácsolnám, hogy hanyagold az ilyen buta libuska stílusú pletyózást a főnök fiáról és foglalkozz a magad feladatával.

2015. dec. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Megszoksz, vagy megszöksz.
2015. dec. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Ez ezért erősen túl van lihegve. A munkaidődben gyakorlatilag pesztrálni kell még valakit, amitől neked nem lesz rosszabb. Nyilván nevetséges, hogy a semmire kapja a fizetést, de van ilyen.
2015. dec. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Én kettő ember helyett is dolgoztam, ugyanannyi pénzért.

Egyik a főnök szeretője volt, a másik csak egy lusta disznó.

Először jött az én melóm, aztán ha maradt idő a többire, akkor azok. Túlórázni nem túlóráztam miattuk. Engem nem zavart különösebben, azt jobban utálom, ha rágnom kell a körmöm a semmittevésben.

Akkor emeltem volna fel a hangom, ha szóvá tették volna, hogy nem csináltam meg a másik melóját.

Ha háborgok ellene, ha nem, a helyzeten nem tudtam volna változtatni.

Az ilyenek a fizetésüket egy idő után úgyis a patikában költik el. :)

2015. dec. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"A munkaidődben gyakorlatilag pesztrálni kell"


Tanulj meg olvasni. Leírtam, munkaidőn FELÜL!!

Ott vagyok 17-ig, majd kezdem 17 után végezni azt amihez igazából semmi közöm nem az én dolgom, nem kapok érte egy fillért se. AZ meg akinek a dolga szerződés szerint, rég otthon van vagy be se jött aznap, de a pénzt azt ő kapja, én egy fillért se.

2015. dec. 31. 09:17
 8/9 A kérdező kommentje:
És ugye elhangzott a főnöktől: anyagi vita nem lehet ez van, akinek nem tetszik...
2015. dec. 31. 09:17
 9/9 anonim ***** válasza:

"Tanulj meg olvasni. Leírtam, munkaidőn FELÜL!! "


Tanulj meg írni te szerencsétlen. Azt írtad, hogy munkaidejében a saját feladatin felül.


"A dolog úgy nézne ki a főnök szerint, hogy adott munkatárs munkaidején saját feladatain felül"

2015. dec. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!