Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Zéró végzettséggel vettek fel...

Zéró végzettséggel vettek fel embert a cégnél kvalifikált pozícióra-érdemes csodálkoznom ezen? A pozíció eddig nem is létezett…

Figyelt kérdés

A cég egyik napról a másikra létrehozott egy pozíciót ami addig nem is létezett itt: beszállítói és logisztikai operatív manager. Hogy eddig hogy működhettek a dolgok ha nem volt manager-mert működtek-és most nagy hirtelen miért kell?

Meg is jelent az álláskiírás még neves állásportálokon is (profession).A kiírás kemény: felsőfokú szakirányú végzettség, referencia, több nyelv, angol fluent alap, gyakorlat, kiemelt IT kompetencia, B kategóriás jogsi stb.

Jöttek is a pályázatok kilószám. És ki is választották a „nyertest”: egy olyan 22 éves fickót, akinek semmiféle végzettsége nincs, beadott pályázata nincs (!!! akkor hogyan nyert???), életrajza szinte üres (általános iskola, középiskola és ennyi, 3 sor az életrajz…) semmiféle munkahelye eddig nem volt, semmiféle referenciája nincs. Nem folytatom. Semmiben se felel meg a kiírásnak.

Legalábbis a beadott papírok terén üres az egész. lehet hogy oxfordi zseni az illető, de zéró papírja van. Még beadott álláspályázat sincs…

Felvették.

Bejött aláírni.

1 hónapja, azóta nem láttuk.

Közben kiderült: a főnök volt feleségének a gyereke. Véletlen nyilván…

Kell nekem csodálkozni hogy létrehoznak egy kamu papír pozíciót, és felvesznek egy nulla senkit horror fizuval aki véletlenül (de csak véletlenül…) épp rokon?


2016. júl. 1. 11:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Máshol is van ilyen. Kiírnak egy pozit, és felveszik az ismerőst. Mondjuk jobb helyeken az ismerős legalább a kiírásnak megfelel, ill. kifejezetten rá írják ki a pozit. De van, ahol már a látszatra sem adnak!
2016. júl. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Tudod mi a dühítő? Hogy nekünk auzt adták be hogy ez egy valós hirdetés és töméntelen neló volt a sok álláspályázatot érkeztetni értékelni szövegesen írásban, meghallgatni szóban(!!!) legalább 15 jelöltet.... majd jön a főnök és közli: ő lesz felvéve, és benyög egy nevet.

papírja kérdezzük? Pályázat végzettséget igazoló dokumentumok referencia nyelvvizsga-ezzal ne foglalkozztaok jön a válasz.

Semmi közünk hozzá a cég milyen sógorkomára szórja a pénzt-de mi a büdös lófüttynek kellett X embert dolgoztatni totál feleslegesen?

2016. júl. 1. 11:54
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
A cégnél vagy az ismerőseid körében nincs senki, akivel közösen moroghatnátok a dolgon? Mert ide fölösleges nyavalyogni járni, nem arra való az oldal.
2016. júl. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Téged ez miért dühít? Hiába morogsz, ez akkor is így működik, ha téged zavar ha nem. Ha állandóan ilyenekkel foglalkozol, csak az idegeidet teszed tönkre. Én már régen nem foglalkozom ilyenekkel, csinálom a dolgom, van saját életem, annak is a pozitív oldalát nézem. Sokan, köztük te is, nagyon sokat pörögsz ilyeneken, ami miatt negatív lesz az életed.
2016. júl. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%
Ez miért dűhít téged? A főnök had csináljon a saját cégével azt amit akar, menj és alapíts egy céget oda azt veszel fel majd akit csak akarsz.
2016. júl. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Engem pl. pályázóként dühít. Épp állást keresek, meglátok egy hasonló hirdetést, beadom, és nem értem miért nem hívnak be, miért nem nyerem el az állást stb. Magamat ostorozom, holott lehet, h egyszerűen volt egy csókos.
2016. júl. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"Ez miért dűhít téged? A főnök had csináljon a saját cégével azt amit akar"


Leírtam miért dühít. Azért mert egy csomó totál felesleges munkát generált egy csomó embernek a kamu állás pályáztatása. Érkeztetés iktatás véleményezés szóbeli meghallgatás-és mire? A semmire. A sógorkomára.


Kérdésem:

-miért nem jött oda a főnök hogy : itt a rokongyerek fel van véve mert én azt mondtam.

- vagy a másik: a főnök azt vesz fel akit akar. ÍGy van.- De akkor a járulékos melót is végezze el ha már odahozza haverjóskát! Ne mást melóztasson feleslegesen.

2016. júl. 1. 13:09
 8/17 anonim ***** válasza:
17%
Tehát az volt a bajod, hogy dolgoznod kellett? Hmmmm
2016. júl. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen állásinterjúkért utaztam én 400 kilométert.
2016. júl. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"Tehát az volt a bajod, hogy dolgoznod kellett? "

Igen, az volt a bajom. Az volt a bajom hogy a semmire a nullára melóznom kellet nekem is egy zéró agyú havertakony miatt. Igen, ez volt a bajom. felesleges munka.


A másik meg: azoknak a szerencsétleneknek a helyzetébe képzeld bele magad azt akik hitték hogy ez egy igazi állás és készültek és utaztak és kiöltöztek és jöttek és reménykedtek... a semmire. Mert kamu volt az egész.

2016. júl. 1. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!