Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mióta lettek ilyen drágák a...

Mióta lettek ilyen drágák a szakemberek?

Figyelt kérdés
2021. máj. 12. 13:34
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
26%
nagyon durván sokat keresnek a szakik az utóbbi időben. milliókat
2021. máj. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

Milliókat (nyilván havi szinten értendő) nem keresnek a szakik. Esetleg egy-két "elit", aki mondjuk a budai villákba csinál egyedi konyhabútort és hasonlók, de az tényleg a szakma legteteje.


A legszélesebb réteg (mondjuk a középső 80-90%) közel nem keres ennyit. Aki mégis (mert vannak olyanok tényleg) az mint vállakozó keresi, nem burkolóként vagy bármilyen másik szakmában. Tehát van egy cége, foglalkoztat mondjuk 10-15 alkalmazottat, így simán lehet több milliót keresni. De ezt nem a munkáért (mint burkoló) kapja még ha bedolgozik néha akkor sem, hanem mint cégvezető.


Az árbevétele egy maszekban katázó szakinak is lehet millió fölötti, ez nem számít nagyon kirívónak, de ez közel sem a haszon, és még így sem többes számban milliókról beszélünk.

2021. máj. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
0%

Most beszéltem a gázszerelővel, kiakarom takaírtattni a cirkót amit minden évben kikéne + az anódot kiszeretném cseréltetni azt 4 évente kéne.

1 órás meló 50 000 Forint.

2021. máj. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

1. Egy kazán takarítás (még anódcserével, karbantartássa legyütt sem) kerül ennyibe, még rendes céget kihívva számlásan sem (ha mégis, akkor téged átbasznak éppen)

2. Ez nem egy órás munka közel sem, mire kimegy hozzád, előtte megveszi az anódot stb fél napja rámegy. Fél napra 50 ezer (ami reálisan nem annyi továbbra sem) az ÁRBEVÉTEL, nem az ő keresete. Ennek ha mindent levonunk, fele sem marad meg, inkább harmada.

2021. máj. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
0%

1. Több helyről kértem árajánlatot Budapest környékéről, közel midegyik ennyit mondott. Azért esett erre az Úrra a választás mert közel lakik és 25 éves tapasztalata van.


2. "Ez nem egy órás munka közel sem, mire kimegy hozzád, előtte megveszi az anódot stb fél napja rámegy." Megkérdeztem azt mondta, hogy 1 órás meló lesz. Ő mondta, nem én találtam ki. Nem messze lakik tőlem így nem hinném, hogy rámenne a félnapja, anódot meg nem hinném, hogy egy szakembernek aki 25 éve ezt csinálja félnapig tartana beszereznie.


"Fél napra 50 ezer (ami reálisan nem annyi továbbra sem) az ÁRBEVÉTEL, nem az ő keresete. Ennek ha mindent levonunk, fele sem marad meg, inkább harmada."


Ezzel én nem vagyok előbbréb, hogy neki mennyi marad meg, nekem attól az 50 ezeret ugyan úgy ki kell fizetnem.

2021. máj. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

"1 órás meló 50 000 Forint."


2 éve éppen januárban beállt a gázkazán. Nem volt fűtésünk, melegvízünk sem. Valami kütyü nem érzékelt valamit és ezért letiltotta a kazán üzemelését, azt kellett kicserélni. 50 ezret hagytam otthon a többieknek, akik elhűltek, hogy ennyibe azért nem fog kerülni, 20 ezer is sok lenne érte.

58 ezret kért a "szerelő" (alkatrészcserélő), konkrétan a fizetésem több, mint negyedét egy műanyag fröccsöntött bigyó cseréért, így a szomszéd segítette ki őket anyagilag. Még a levegővételt is felszámolta. Abban a hónapban nem ettünk, viszont meleg volt a lakásban.


Fiam pályaválasztás előtt áll. Jeleztem neki, gáz- és fűtésszerelőnek kell menni a mai világban... ;)

2021. máj. 16. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

Mondok én ettől jobbat is.

Szúrkált a szívemnél, lehet benne voltam ebben a vírusban nem tudom.

Gondoltam kivizsgáltatom magam, elmegyek egy kardiológushoz, felhívtam fél Pestet, mindenki csak 1 hónapra tudott volna fogadni, úgy ,hogy fájdalmaim vannak, privátban! Aztán találtam megy helyet nagy nehezen Pesten 8 napra rá tudnak fogadni, 29 ezer forint EKG+Szívultrahang kiértékeléssel.

Elmentem, olyan mintha a McDonald's-ban lettem volna, jöjjön siessen feküdjön fel mert már jön a következő, egy gyors szívultrahang aztán ekg 9 perc került 29 ezrembe, de meg se kérdezte az orvos, hogy mi bajom, nevetséges volt az egész, pedig a kiértékelés is benne volt, én kérdezgettem, hogy minden rendben van, azt mondja igen.

9 perces vizsgálta 29 ezer forint fizettem, és még vártam rá 8 napot!

2021. máj. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

"1 órás meló 50 000 Forint."


prolilogika: akkor egy nap 400 000 ft-ot keres, egy hónapban 8 800 000 ft-ot ugye?

2021. máj. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

Ha 1 órás melóért 50 000 Ft-ot kér akkor abban az órában 1 óra alatt 50 000 Forintot keres nem?


"prolilogika: akkor egy nap 400 000 ft-ot keres, egy hónapban 8 800 000 ft-ot ugye?"


Itt csak te vagy a proli, hogy ilyen hülyeséget feltételezel.

Sehol nem írtam ilyet.

2021. máj. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

"Ha 1 órás melóért 50 000 Ft-ot kér akkor abban az órában 1 óra alatt 50 000 Forintot keres nem?"


Nem.

2021. máj. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!