Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A szakmunkások mire fel...

A szakmunkások mire fel kérnek el ilyen drága munkadíjakat?

Figyelt kérdés

Home Office alatt leköltöztem nyaralóba, unalmamban kitaláltam hogy kifestem a házat és lecserélem a járólapot.


Megnéztem sok videót és elolvastam néhány cikket a témában, majd beszereztem minőségi munkaeszközöket és elkezdtem csinálni.


Mindennel együtt 10 nap alatt végeztem, építészmérnök ismerősöm nem hitte el hogy életemben először csináltam, jóformán tökéletes munkát végeztem.


Kíváncsiságképp megkérdeztem egy festőt hogy mennyiért vállalna, azt mondta 750 ezer, burkoló szintén ekörül.


Akinek van egy csepp esze, meg ízlése az simán megcsinálja magának, talán még jobban mint a “szakember”.


Főleg hogy az építőanyagokra minden úgy rá van írva hogy még egy analfabéta is megérti.



2021. máj. 17. 21:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%

Nem mondta senki hogy nem lehet megcsinálni.

Csak van rá igény !

2021. máj. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%
Valoban siman meg lehet csinalni szinte mindent YouTube videok alapjan, de sokan nem akarnak ilyesmivel foglalkozni es inkabb fizetnek erte.
2021. máj. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
99%

Ém home office alatt dolgoztam, nekem nem nyaralásról szólt.

Amit te mondasz, az gyakorlatilag nyaralás/pihenés/szabi idő alatt elvégzett tevékenység, nem home office. A többi stimmel. Akinek van rá ideje, energiája, van hozzá affinitása, az sok pénzt meg tud spórolni.

2021. máj. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
70%

Amit te csináltál az nem szakmunka!

Az csak a látottak,után halottak,után megcsináltam és jó lett, ügyes vagy !

Olyan mikor hegesztőnek tanul valaki és azt mondják hát hegeszteni én is tudok hát kerítést is én hegesztetem otthon . Evvel nincs is baj .

Mikor egy olajfinomítóban kell hegeszteni,nem a kerítést .

2021. máj. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
98%
Ebbe tényleg ne keverd bele a home office-t, mert az nem az unatkozásról szól. :-)
2021. máj. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
98%
Mi a bánat munkád van, hogy home office alatt felújítasz egy fél házat? 😅
2021. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%

Valóban érthetetlen ez egy kicsit.

DE! Szerintem sokan úgy vannak ezzel, hogy alapból nincs túl sok műszaki ismeretük, nem túl jó a kézügyességük vagy csak egyszerűen nem szereti ka fizikai munkát nem tudják hogyan álljanak neki a dolgoknak.

A másik oldal pedig az, hogy drága az alapanyag, drágák az eszközök és ha már valaki megveszi az anyagot nem akarja kontár munkával elcseszni, ezért úgy vélekedik, hogy keres egy szakit aki lehet, hogy drágán, de legalább szépen beépíti ezeket az anyagokat. Az más kérdés, hogy a legtöbb "szaki" is ugyanolyan kontár, sőt még rosszabb, mintha valaki saját maga nekiállna a dolognak, de ebbe most nem megyek bele.

Illetve még egy dolog van, hogy a legtöbben nem érnek rá. Dolgoznak, gyerket nevelnek, tanulnak, stb. Egyszerűbb hívni egy szakembert aki felügyelet nélkül megcsinálja a dolgot.

2021. máj. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

Én is sokszor gondoltam már rá, hogy megpróbálkozok házi felújításokkal, de mindig az tart vissza, hogy ha elcseszem, akkor mi lesz? Hogy hozom helyre?


Most pl. wc tartályt kellene cserélni, nézegettem a videókat, hogy hogy kellene, de nem mertem nekiállni, mert féltem, hogy ha elrontom, akkor simán lehet hogy napokra wc nélkül maradok, amíg nem szerzek egy szakit. (Jó, tudom hogy a többség valószínűleg megoldana egy wc tartály cserét, de most ez helyett be lehet helyettesíteni bármi mást is.)

2021. máj. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo. En is igy burkolok magunknak meg csaladtagoknak evek ota! Egy hozza nem erto burkolotol jott meg a kedvem es motivaciom hozza!! En jobban megcsinalom nala.
2021. máj. 18. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%
Kevés a szakember és nagy rá a felvevő piac, így emelik az árat. Hülyék lennének nem emelni.
2021. máj. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!