Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Én vagyok a hülye vagy nettó...

Én vagyok a hülye vagy nettó 300 ezer forint keresetből sem lehet 30+ év gyűjtés nélkül venni egy lakást normális helyen?

Figyelt kérdés

Hacsak a létminimumra költök tehát lakhatás étkezés tisztálkodás akkor sem lehet 150 ezer forint alatt megoldani.

Tegyük fel havi 150 ezret félre teszek már megyeszékhelyen most 25+ millio egy panel. Örök rabszolga leszek vagy mi...



2021. ápr. 30. 10:40
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
30%

Nekem 4 lakásom lesz, amit örökölni fogok. Barátnőmnek szintén ilyesmi.


Ha lakást kellene vennem, meg lennék lőve. Esetleg külföldön tudnál gyűjteni rá normális lépésben.

2021. ápr. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
84%
Erre van a lakáshitel. Viszonylag keveseknek opció 25-30 évig takarékoskodni és kp-ért venni.
2021. ápr. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
51%
igen a hiba benned van
2021. ápr. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Ez oké hogy örökölni fogok majd én is de az kiadásra van szüleimnek és nem az a fajták akik adnak gyerekeiknek.


Tehát most arra építeni hogy vagyok 25, apam anyám 45-50, a dédim is él még 90+, nagyszüleim meg élnek házukban.


Az vicc leszek 60+ mire öröklök.

2021. ápr. 30. 10:50
 5/38 A kérdező kommentje:
Hitelt nem akarok
2021. ápr. 30. 10:58
 6/38 anonim ***** válasza:
82%
Gyűjtesz egy erős önerőt, majd lakáshitelre megveszel egy kis lakást, ha sajátot szeretnél, így nem a bérleti díjat fizeted a továbbiakban, hanem a hiteled törlesztőjét. Földi halandó fiataloknak általában így megy. Havi 150 ezres megtakarítással 3-4 év alatt simán összerakod ehhez az önerőt. Azért nem kell rögtön elkapálni magad, mert 3 év alatt nem lesz kp-ra saját lakásod. Másnak sem lesz, akinek nincs segítsége, sőt... Legtöbb esetben már a szüleinknek sem lett hitel és segítség nélkül.
2021. ápr. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
73%

Mondjuk én az engem nevelő nagyszülőktől örököltem - és sajnos, mert jobb lenne, ha élnének még és nekem is az önállósodás miatt fájna a fejem.



Szóval szerintem lakj szülőkkel, ha teheted, úgy rettentő sokat tudsz spórolni, akkor is, ha nyilván beszállsz otthon a dolgokba.


Vagy csak szobát bérelj.


Illetve az emberek zöme nem szokott évekig egyedülálló lenni átlagos esetben. Két nettó 300 ezer az nettó 600 ezer, ebből ha le is jön 150, marad 450. Ebből élnek és egy önerőből félretesznek. Sőt, sok szakma esetén a nettó 300 jövőre már nettó 350 vagy több.

2021. ápr. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
82%
Akit nem tudnak támogatni a szülők nagy pénzekkel, vagy nem örökölnek, azok általában hitelt vesznek fel. Igen ez így működik.
2021. ápr. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
52%

2:

A hitelr ugyanúgy vissza kell fizetnie, ha 25-30 év lenne összeszedni hitel nélkül a jelenlegi áron, akkor nem fog tudni biztonságosan hitelt felvenni, mert többet kellene törlesztenie, mint amennyit most félre tud tenni.

2021. ápr. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
67%
Hitelt nem akarsz. Pedig akarj. Az emberek a te esetedben így vesznek lakást. Vagy nem vesznek.
2021. ápr. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!