Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes ügyvédnek tanulni?...

Érdemes ügyvédnek tanulni? Mennyit keresnek a családjogra és/vagy ingatlanjogra szakosodott ügyvédek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintetek érdemes ügyvédnek tanulni manapság? Ingatlanjoggal vagy családjoggal szeretnék foglalkozni, de nem tudom megéri-e? Mennyit keresnek napjainkban az e szakos ügyvédek? :)

2021. máj. 17. 23:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Nagyon nem.
2021. máj. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miért gondolod ezt? Kifejtenéd a véleményed, kérlek.
2021. máj. 17. 23:41
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Ahhoz jogi egyetemre kell járni.

Egy befutott ügyvéd jól keres, de ezen a pályán nagyon nehéz eljutni arra a szintre.

2021. máj. 18. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy jogi egyetemre kell menni🤣🤣🤣
2021. máj. 18. 09:33
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Jó ügyvédre mindig lesz igény, és a családjog egy olyan terület, amire mindig van kereslet. (Válás mindig lesz.)


Az ingatlanjog nehezebb kérdés, az eléggé ciklikus, de nyilván ingatlanfejlesztők mindig szívesen látnak felkészült jogászokat, de ehhez inkább nemzetközi irodákon keresztül vezet az út, mivel magánembereknek nagyon egyszerű dolog szerződést írni, és ezért folyamatosan mennek le az árak. (Ma már 1%-ot nem igazán lehet elkérni.)


Amúgy hajrá a jogi egyetemmel, ha megtanulsz valamit jól, ami piacképes, akkor még mindig nagyot lehet menni.

2021. máj. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

15:47: Igen igazad van, válás mindig lesz… Ezért is szeretnék a családjogra szakosodni.

Köszönöm!

2021. máj. 18. 17:43
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
Az esetek 90%-ában a jogi tanulmányok elején dédelgetett ábrándok nem válnak valósággá. Hiszen nincs az aspiránsoknak fogalma a jogról. Kezdjük ott, hogy jogászként nemcsak ügyvéd lehetsz.
2021. máj. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7: Tényleg???? Ezt nem is tudtam, köszi, hogy leírtad. Viccet félretéve, tisztában vagyok vele, hogy jogászként nem csak ügyvéd lehetek :) Azonban én az szeretnék lenni.
2021. jún. 1. 09:07
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
Nincs olyan, hogy ügyvédnek tanulunk. Mindenki jogásznak tanul, szakosodni a diploma után lehet. (Mondjuk az, hogy te ilyen stílusban szólsz vissza, arra utal, hogy fel sem vesznek). Ha azt hiszed, hogy bármit is tudsz a jogi professziókról, akkor nagyon tévedsz. Fel sem tudod azokat sorolni.
2021. jún. 4. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nyilvánvaló, hogy szakosodni kell rá, tisztában vagyok vele:) Rosszul fogalmaztam meg a kérdést, ebben igazad van. Azonban rajtad kívül senki nem kötött bele. Örülök, hogy te ilyen profi emberismerő vagy, hogy ebből a pár mondatból előre tudod, hogy nem fognak felvenni. De elkeserítelek, 492 pontom lett, így elég valószínű, hogy felvételt nyerek:)

Minden jót, és szépet neked! 😘

2021. jún. 4. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!