Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet valaki szinkronsz...

Hogyan lehet valaki szinkronszínész civilként?

Figyelt kérdés

Teljesen más területen vagyok (programozó), de a szinkronszínészet érdekelne.


Lehetséges egy-egy film szinkronizálásában úgy részt venni, hogy nincs az embernek színészi végzettsége és nem dolgozott soha színházban?


Most naiv leszek, de én el tudnám azt képzelni, hogy van egy kiírt "szerep" egy meghatározott bekezdésnyi történettel, és mondjuk 3-4 mondat, amit fel kell mondani és a hangodat feltölteni egy weboldalra vagy elküldeni egy email címre. És ha tetszik az adott szinkronrendezőnek/forgalmazónak/valami releváns embernek, akkor elhívnak próbafelvételre vagy ilyesmi.


Létezik ilyen?



2021. máj. 22. 01:22
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Valószínűtlen. Eleve véges számú embernek van mikrofonengedélye. Akinek nincs, azzal nem szenvednek, mert úgyse lesz jó az eredmény.
2021. máj. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen médiás, színészi pálya elég belterjes.

Nehéz bejutni, jó kapcsolatok kellenek.

2021. máj. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Miért, a szinkronszinészek nem civilek?
2021. máj. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs semmilyen mikrofonengedély, nem rádióba készülsz és nem a zátkosban vagyunk. Lehet hogy te azt hiszed hogy szépen beszélsz, de egy logopédus simán talál nálad néhány beszédhibát. A szinkronizáláshoz ráadásul nem csak beszélni kell tudni, hanem a hangoddal színészkedni is, hiszen nem narrátor vagy bemondó akarsz lenni. Vannak stúdiók, melyek egyedi narrációkat, reklámokat, telefonközpontokat, stb. vesznek fel, náluk vannak hangminták amiből az ügyfél választhat. Ha nem beszélsz "ipari" minőségben (magyarul szépen, kellemes orgánummal, beszédhiba nélkül), még ilyen helyekre sem fog kelleni a mintád. És mondom, ez még nem is szinkronszínészet, pusztán egy szöveg felolvasása.
2021. máj. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3-as: értsd már légyszíves jól azt, amit mondtam. Szerintem a szövegkörnyezetből egyértelműen kiderül, hogy mire értettem azt.


4-es: Semmit sem tudtam eddig a mikrofonengedélyről. Akkor majd ennek utánaolvasok. Köszi.

2021. máj. 26. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!