Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mikor rázzák le...

Szerintetek mikor rázzák le könnyebben az embert: ha személyesen vagy ha e-mailben érdeklődik egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

Személyesnél fenn áll az a veszély, hogy váratlanul éri őket a dolog, nincs idő átgondolni a dolgot, mint az e-mailnél, ezért rögtön leráznak. Viszont előnye, hogy élőben látnak, van egy benyomás, nincs az a lutri, hogy hátha ápolatlan/alkoholista stb az illető.


E-mailes jelentkezésnél meg van idejük meggondolni a dolgot, viszont személytelenebb, és ezért lehet, hogy csak átfutják, bezárják és már el is felejtik, nincs az a "nyomás" rajtuk, hogy legalább válaszra méltassanak.



2021. máj. 25. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Jól írtad le én is ezeket mondtam volna. Nekem pl. tanácsolták már azt is,hogy késő délután fele küldjem az emailt,mert lehet,hogy jobban megmarad bennük,mert nagyjàból téged làtnak utoljára,rád emlékeznek,nem úgy mint arra aki reggel küldte.

Amúgy meg mind 2-nek meglehet az előnye/hátránya. Személyes interjún legalább tényleg látnak,megy a kommunikáció,be tudsz mutatni pár dolgot esetleg,a testjeleidet leveszik. De szerepelhet tök rosszul is az ember.

Email-nél leginkább átnézik ki mennyire felel meg,mi az elvárása ès választanak.

2021. máj. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Na most akkor miről érdeklődsz?

Ha konkrét pozícióra jelentkezel, akkor az jelentkezés, nem érdeklődés.

Ha meg úgy mész be, hogy "csókolom, xyz vagyok, ezt és ezt tudom (itt nagyvonalakban leírod/elmondod amit tudni kell rólad, plusz csatolod az önéletrajzot) van-e nyitott pozíciójuk ilyen paraméterekkel?" akkor sem emailben, sem személyesen nem fognak lerázni, ha egyébként van számodra megfelelő pozíció. Nyilván instant nem vesznek fel, de bedobják az önéletrajzod a többi közé.

Előbbi esetben teljesen mindegy, utóbbi esetben jelenthet talán kis előnyt a személyes megjelenés, de szerintem felesleges. Alapból ha valahova előzetes egyeztetés nélkül beesel, akkor ott a recepcióssal fogsz találkozni, nem a személyzeti osztállyal, ő meg ígyis úgyis max azt mondja, hogy hagyd itt az önéletrajzodat, majd továbbküldi a HRre. A személyzetist, (vagy kisebb cégnél ha nincs külön személyzetis, a főnököt) nem hiszem hogy ezért kirángatják, van nekik elég dolguk enélkül is.

2021. máj. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

" Személyes interjún legalább tényleg látnak,megy a kommunikáció,be tudsz mutatni pár dolgot esetleg,a testjeleidet leveszik."


Interjún tényleg így van, de itt interjúról szó sem volt. Nekem az jött le, hogy a kérdező munkát keres, és kvázi "házalni" akar a cégeknél.

2021. máj. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kis csaladi cegeknel lehet mukodik ez, de egy multinal nem ugy megy hogy besetalsz es akkor tartanak neked varatlanul egy interjut. A receptioig fogsz csak eljutni ahol majd megmondjak hogy a weboldalukon tudsz jelentkezni nyitott poziciokra.
2021. máj. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen, "házalásra" gondoltam a nyitó kérdésben, nem rendes interjúra.


Ha kisebb helyre megyek, akkor is kell keresni gondolom az üzletvezetőt, vagy főnököt? Nem illetlenség csak úgy megzavarni őket?

2021. máj. 26. 00:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Amióta a Gmail-nak (meg már egy ideje azt hiszem az Outlook-nak) is van ez az ütemezett küldés funkciója, én mindig beállítom ilyen kora reggeli meg délelőtti órákra, és úgy küldöm el. Én azon taktikával teszem ezt, hogy ha reggel bemegy a munkahelyére, vagy bent ül már reggel/délelőtt, akkor frissen az enéymet látja meg legfelül, és az én jelentkezésem lesz a legfrissebb (feltételezem nagyjából hogy minden e-mail kliens úgy tűnteti fel az e-maileket, hogy a legfrissebbek lesznek legfelül)

Ehhez érdemes lehetőleg nem kerek időpontokat beállítani, mert arról szerintem eléggé lerí már, hogy valószínű be ütemezett üzenet :D Én mindig nem kerek időpontot adok meg ezért az óra:percbe, hanem mondjuk ha azt akarom hogy reggel 8-ra legyen az enyém frissen, akkor mondjuk reggel 7:37, 7:44, 7:56, 7:57, stb.. ilyen időpontokat :D

Lehet én vagyok az elvont, de én így gondolkodok :D Meg az e-maileket is az újabbakat felülről kezdem el olvasni, ha főleg van sok e-mailem bejövő, nem az ajjára fogok görgetni valószínű, hanem felülre teszem a bejövő legfrissebbeket (ha olyan e-mail klienst használok ahol ez beállítható)

2021. jún. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet!! :)
2021. jún. 21. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!