Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 8 általánossal, tapasztalat...

8 általánossal, tapasztalat nélkül C+E jogosítvány birtokában alkalmaznának kamionosnak?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy 10 osztályon van csak meg, mert érzelmi válság miatt annó abbahagytam a középiskolát 16 évesen.

Utána meg dolgoztam pár évig, nem bejelentetten...


Ami talán nagy előny lehet, az a C1 szintű ECL német és lengyel nyelvvizsga, angolból pedig meg lehetne a TOEFL is...


De csak akkor éri meg a nyelvvizsgába is invesztálni, a C+E jogsival egyetemben, hogyha ezek mellett van bármi esély arra, hogy alkalmaznak is mint nemzetközi kamionos, ilyen szerény végzettséggel.



2021. máj. 29. 03:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

[link]

"Német körfuvarokra keresünk nemzetközi gépkocsi vezetőket, tapasztalt illetve pályakezdőt is!"


[link]

2021. máj. 29. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Valószínű, 10 osztállyal 3 felsőfokú nyelvvizsgád van :D
2021. máj. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Ha 3 nyelven beszélsz felsőfokon, akkor miért akarnál kamionozni?

Egy év azt be tudod fejezni a középiskolát, leérettségizel jövő ilyenkor és érettségi + 3 nyelvvel bármelyik ssc fel fog venni, jó fizetéssel. Utána meg ha akarod csinálsz valami képzést, ami érdekel.

2021. máj. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem lehet leérettségizni innen egy év alatt...

Pedig a kettes simán meglenne mindenből, aztán 280 ponttal (vagy többel) mehetnék egyetemre is.


De ha bejárnék, nappalin a gyerekek közé akkor is 2 év lenne.


Ha meg nem szeretnék bejárni, hanem levelező tagozaton szeretném megszerezni (vagyis addig is akarok dolgozni), akkor sajnos 4 év.


Azt hinné a laikus, hogy van felnőttoktatás is és meg lehet szerezni 1 év alatt az érettségit, de nem.


1 év alatt kizárólag annak van lehetősége megszerezni aki a 12. osztályt hagyta félbe.


Amúgy a kamionozás szerintem most még jobb mint az SSC, mivel mindkettőben rengeteget kell dolgozni, ha az óraszámot nézzük, de akkor már a kamionozás jobban fizet...

Tisztában vagyok vele, hogy már lassan tényleg tényező lesz az önvezetés, de ha mellette 4 év alatt leérettségizek levelezőn, akkor utána valószínűleg elmegyek egyetemre, szintén levelező képzésre...


Aztán 30-32 éves koromra lesz egy diplomám. (Pff)

2021. máj. 29. 19:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem jól tudod.

Felnőttképzésben a rövidített érettségi az 2 év, ez úgy van, hogy a 9-10. van első évben, a 11-12. pedig a másodikban. Tehát te 1 év alatt meg tudnád csinálni, ha a befejezett 10 osztályod megvan. Ha nem gyorsítottra mész, akkor az 4 év, ha 8 általánosa van az embernek, de neked 10 osztályod van, a sima képzés is csak 2 év lenne.


Nézzél utána, tényleg így van.

2021. máj. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utána néztem, de nem ezt találtam...

Ha így van ahogy írod, akkor linkelhetnéd.

2021. máj. 29. 19:23
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

Az a baj, hogy nem lehet leérettségizni innen egy év alatt...


Pedig a kettes simán meglenne mindenből, aztán 280 ponttal (vagy többel) mehetnék egyetemre is.


Ez azért nem így megy. :D

Kell egy emelt tárgy, és azt fél seggel nem lehet, és ha utána számolsz kettesekkel nem lesz meg a 280 pont sem, ami amúgy az esetek nagy részében nem is elég, de ha fel is vesznek, ilyen silány tudással biztos, hogy kibuksz.

2021. máj. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogyha a hiányzó osztályokból csinálhatnék egyszerre osztályozó vizsgát, legrosszabb esetben kettesre meglenne.


Tehát nem az érettségire mondtam, hogy kettes lenne.


De egyébként az emelt érettségi nem kihívás, mivel elég 30 százalékra teljesíteni.


Angolból bármikor letennék egy 80+ százalékos emelt érettségit.


De most számoljunk minél kevesebb ponttal:


Angol emelt érettségit mondjuk lezavarom 30 százalékra 5 perc alatt, úgy hogy oda sem figyelek...


Majd informatika középszinten, 30 százalékra meg van a hülyének is.


Ez eddig 2 kettes.


Magyar nyelv és irodalom K, 30 százalék lenne itt is a cél, mondjuk ez már nem olyan könnyű, mint az előbbiek, de 10-20 óra ráfordításával hozható (én amúgy egész művelt vagyok, lehet nem is gondolnád mennyire)...


Ez eddig három kettes.


Ezekre igazából nem is nagyon kéne készülni.


Ha a matematikai és történelem középszinten meg lenne 60 százalékra, azzal már meg is lenne a 280 pont, duplázással a nyelvvizsgáimmal együtt.

Szóval erre a kettőre kéne tanulnom jobban.

1 hónap ilyesmire bőven elég lenne...


Egyetemen egy ZH-ra jóval rövidebb idő van és sokkal többet kell tanulni...

Mégis rengeteg embernek sikerül aki 280 ponttal került be.


Ennyi ponttal meg lehet menni gépészmérnökire, vagy gazdaságinformatikára, stb.

Van egy csomó szak...


Az azért szerintem belátható, hogy egy huszonéves vagy akár idősebb felnőtt nem fog beülni a tizenévesek közé több évre bohóckodni...

2021. máj. 29. 22:26
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nemigazán lehet megkerülni az éretségit. És értelme sincs. Ha elmész kamionozni senkitse fog érdekelni hogy van e éretségid.
2021. máj. 30. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp olyan iskolát keress, ami rendes állami iskola, ezek ingyenesek teljesen, gimnáziumok és szakképzési centrumok indítanak ilyen osztályokat. Ne olyan helyet keress, ami fizetős, ki tudja milyen cégek indítják, ezekből voltak botrányok korábban.


Pl:


[link]


[link]


De sok másik iskola indít ilyen képzést, utána kell nézni, ha valóban ezt akarod.

2021. máj. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!