Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozó diákmunkáért...

Programozó diákmunkáért mennyi nettó órabér reális?

Figyelt kérdés

Budapesten, tapasztalat nélkül, egyetemen alapszakon végzős gyakornokként, kb 1 éves távra.

Mennyit tartotok reálisnak, mi a minimum?

Ha releváns, érdekes, hasznos tudást ad, mennyiért válallnátok?



2021. jún. 5. 06:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%
bár mostanában pályakezdőként lehet nehezebb, mert nagyon felhígult a téma, sok gyorstalpaló képzés okán is
2021. jún. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Sok helyen el is várják ezért a felsőfokú tanulmányokat/végzettséget, azaz egyetemet, nem pedig féléves képzéseket.

A kérdés is az egyetemi tudásról szólt.


10-es, nagy multik hirdettek ott, illetve tapasztalatot is elvártak?


Tényleg érdekel a körkép, mert nagyon ellentmondásos vélemények, tapasztalatok vannak, az "örülj a minimálbérnek"-től az "informatikusok zsebét tömik, hülye vagy ha x alatt elmész"-ig. Nyilván most egyetemi tudás kontextusában, nem gyorstalpalós meg okjs tudással.

Szóval örülnék, ha saját vagy ismerősök tapasztalatait írjátok le.


(Aki szerint az 1200 is sok, jelölheti a más opciót.)


Köszönöm!

2021. jún. 5. 15:40
 13/19 anonim válasza:
77%

Nézz ķörül a schönerz iskolaszövetkezet honlapján, általaban 1800-2000es bruttó órabéreket látok.


Ami a tudást érinti, magában se az egyetem, se a féléves képzések nem elegek. Egyetem jobb abból a szempontból, hogy nehezebb, így általanosságban, magasabb a végzettek IQ-ja.


Annak lesz marhajó fizetése IT-ben, aki szabadidejében szeret programozni, vannak saját projecktjei, illetve több nyelvet is ismer.


Én magam 2000es bruttóval helyezkedtem el, amihez clean code, oop, sok kommentelés, debugging tudás, illetve a code tesztelésére vonatkozó ismeretek kellettek a programnyelv ismerete melett.


Ez így 1700as nettó, 40 órával kb havi 300k forint. Első munkahelyem, java nyelven, és előtte 2 évig tanultam javát egyetem mellett, több, mint 10 saját kész projekttel. Meg tanulok emellett.


(Most így hirtelen, teloról nem emlékszem a kommentre pontosan,de próbaidőben és betanulási idő alatt is ugyanúgy kapsz, ugyanannyi bért.)

2021. jún. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem diákmunkát keresnék, hanem részmunkaidős állást (vagy teljes munkaidőset, ha van rá időd) álláskereső oldalakon. Nekem az a meglátásom, hogy a cégek "diákmunká"-ként hirdetnek olyan munkákat, amelyekért nem akarnak sokat fizetni, viszont az elvárások ugyanazok, mint a "rendes", nem diákmunkás dolgozóktól. Kihasználják a diákmunkásokat. Gyakorlatilag ugyanazt kell végezned, ugyanolyan minőségben, mint a cég bármelyik masik dolgozója, csak töredek fizuért csinálod, mert te azt "diákmunká"-ban végzed....
2021. jún. 11. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, 13 és 14. Sajnos szakmai gyakorlat miatt az egyetem nem fogad el akármilyen nem diákmunkát, illetve azt sem mindet, csak bizonyos cégekkel vagy iskolaszövetkezeten keresztül. De ahogy most hallottam, nagyobb multik sem mennek 2000 bruttó fölé gyakornokok esetén. Ami rövid táv, betanítás, csak szakmai gyakorlat stb esetén érthető is, sőt. Inkább akkor a furcsa, ha amúgy meg komolyan megszűrik a jelentkezőket és elvárják, hogy teljesen önállóan végezd a dolgod és érts is mindenhez, mint egy junior, és maradj hosszabb távra, min fél-1 évre. Na akkor tényleg az az érzésem, mint amit 14 ír. És ez utóbbi a jellemző. Senki se akar sokat foglalkozni egy gyakornokkal még a minimum gyakornoki bérért se, csak talán akkor, ha marad is utána sokáig, de akkor se fizetik meg, ha rendes munkát végez. Pedig lehetne, hogy 8 hét betanulás (kötelező gyakorlat) idejére a minimumot adják, utána meg ha kölcsönös elégedettség alapján marad és értékes munkát végez, akkor rendes bért.


Csak tudni akartam, nekem vannak-e elszállt igényeim, vagy tényleg erősen lenyomják az árakat a tanfolyamok, sok végzett stb.

2021. jún. 12. 07:58
 16/19 A kérdező kommentje:

Aki 1200-at jelölt, illetve lepontozta a többet mondó válaszokat, esetleg indokolná, hogy miért tartja reálisnak egy keresett, komoly szellemi munkáért egy egyszerű betanított munka bérét?


Csak rányomtatok? Mert linkelte is valaki a Schönherz oldalát, ahol látszik, hogy nem ez az általános (hosszabb távra, ahogy a kérdés szövegében is van).

2021. jún. 12. 08:04
 17/19 anonim válasza:
100%

13-as vagyok


Áh szóval szakmai gyakorlatnál vagy, igen ott lehetnek igények afelé pontosan mit is csinálhatsz és hol, de ez egy tárgy egyszerűen le kell nyomni :/. (mondjuk nemtom nálatok hogy van, de ha a cég engedi a szakmai gyakot, akkor viszel 2 papírt egyetemre kitöltve cégtől, amit egyetemi honlapról töltesz le, aláírják és mehet is a buli, legalábbis, ha a konzulens bennevan. BME-n így volt.)


Ami szakmai gyakosokat érinti, az kb ugyanaz a szint, mint a diákmunka cég részéről, tehát a fizu is ugyanott mozog. (nálunk is van egy szakmai gyakos és olyan fizut kap mint én + én is itt végzem majd "szakmai gyakorlatomat" kövi félévben (2. egyetem, első gazdasági volt), ami annyit tesz, hogy szakmai gyaknak beírjuk majd a meglévő diákot.)


Nem tudom, hogy az 1200-asok honnan jönnek, de baráti körből, 3-man dolgozunk ilyen területen, és pesti szinten jellemző a 2000-es bruttó (ami mondjuk tényleg kevesebb lehet kisebb városokban), amennyiben tényleg érdekel a terület és nem csak egyetemi projektnél foglalkozol vele.


Abban is van valami amit a 14-es mond, ha így állsz hozzá akkor szerintem 1 évet nyomj le diákként, hogy tuti meglegyen az "1 év tapasztalat", és azzal zöld út kb minden junior pozíció fő állásban. (én is ezt fogom, ha találok jól fizető főállást, meg jófej bandát.)


Illetve még annyi, hogy egyetemen ugye a szakmai gyakorlat kötelező, és ahogy első kommentben is írtam, az hogy kijön valaki szakmai gyakra, 1 árva projektfeladattal, az kb 0 hozzáadott tudás/érték bármilyen cég számára az egész 3 hónapra, amiért nekik fizetni is kéne + tanítani az embert, szal talán érthető, mért nincs agyonfizetés. Nem mondom, hogy ne lenne ilyenből sikertörténet és tényleg kifognak valakit, akit tényleg érdekel a terület magától is, de ilyet lehet találni állás hirdetéssel könnyebben. (ami mondjuk nem feltétlen igaz, mert a félévben amióta itt vagyok, rajtam kívül 1 diák lett felvéve 25-ből, illetve sima junior nincs is új.)

2021. jún. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

17, Egyetem mellett főállásban? Jó sok időd/energiád van :D


Tudom, írtam is, hogy érthető, ha a rövid ideig maradó totál kezdő gyakornokokat nem akarják megfizetni, inkább az a furcsa, ha hosszabb távon, komoly próbafeladat betanulás stb után sem.

De jókat írtál, köszi.

2021. jún. 25. 16:24
 19/19 anonim válasza:
100%

17 itt.


Első egyetemen végzett krediteket belehet számoltatni 2.-ba, így 45 kreditet skippeltem, ami csak gazdasági + alap tárgyak voltak, mint matek, így 1-2. félévben csak 1-1 órám volt :D.


Mivel programozás már érdekelt, a maradék 3. félévben választható specializáció utáni (szoftverfejleszés specializáció), de nem bejárós órákon, ahol ezeket tanították, ott nem igazán raktak hozzá semmit, szóval nem jártam be, csak átolvastam az anyagot meg ZH-ztam.


Amúgy szerintem, ha megkedvelnek a gyakornoki helyen, meg te is őket, akkor minden további nélkül lehet maradni utána diákosként v főállásban. Csak tűrni kell az elején az okos szakikat, és mindenre bólintani :D, majd ha már megkedveltek, jöhetnek saját ötletek.

2021. jún. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!