Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire reális hogy meg...

Mennyire reális hogy meg tudom keresni a tandíjat tanulás mellett?

Figyelt kérdés
Pestre szeretnék menni idén szeptembertől a Metropolitan Egyetemre, a szüleim a lakhatást tudják biztosítani, a tandíjat nekem kell előteremteni valahogy. Azt mondták, hogy ha diákhitelt veszek fel akkor kidobnak otthonról. Mennyire reális hogy megy tudok keresni félévente 300000 forintot egyetem mellett Pesten?

2018. jan. 8. 08:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeres diákmunkával, kb heti 15-20 óra elfoglaltsággal teljesen reális. Talán az kérdéses, hogy van-e ekkora kapacitásod a munkára suli mellett.
2018. jan. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég necces, nem lesz mellette életed. Húgom ösztöndíjas a BME-n, de ő neki nem fizetik szüleink a megélhetést, úgyhogy neki meg amiatt kell dolgoznia, nagyon kimerítő. A szemeszterek közötti hosszabb szünetek meg tudnak menteni (főleg a nyári szünetek, ha azt is végig dolgozod), a téli és tavaszi szemeszter között meg több mint egy hónap szünet van a vizsgaidőszak miatt, úgyhogy lehetetlennek nem lehetetlen, csak ahogy az 1. válaszoló írta, kérdés, hogy van-e rá kapacitásod. Meg az is kérdés, hogy milyen szakon tanulsz, pl. METU-n művészeti szak mellett képtelenség összeszedni a tandíj pénzt (mert rengeteget kell otthon is dolgoznod a sulis projekteken, nem tudsz 15-20 órában dolgozni).
2018. jan. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
METU-n még az a jó, hogy lehet két részletben fizetni.
2018. jan. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Szüleid is azért okos emberek, hogy így kezelik a Diákhitelt, nem egy nagyon szegény barátomnak adott a kezébe olyan diplomát, amivel azóta millió körül keresnek alkalmazottként.
2018. jan. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Sokan csinálják. Diákmunka, ha lány vagy akkor 1000 ft-os órabérért lehetsz hostess ott csak állni kell és osztogatni a szórólapot vagy kóstoltani
2018. jan. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell nekik mondani, hogy veszel fel diákhitelt...

Mi a jobb, tanulni diákhitelből és talán normális munkát szerezni vagy menni gyárba érettségivel?

2018. jan. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

0 kamat van dh 2-re ami ugye csak tandijra költhető. Tehát dolgozol amit tudsz kényelmesen suli mellett, aztán ami marad azt később fizeted. Mivel nincs kamat így nem gond.


Sőt, ha még tudatosabban akarod csinálni akkor a fizudat inkább kamatoztasd és csak azt fizesd majd dh törlesztésre amit muszáj.

2018. jan. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Én is azt tudom ajánlani, amit a 7-es mond. Olyan sokat kéne dolgoznod suli mellett, hogy 300.000Ft-t szedj össze minden félévre, hogy az a tanulmányaid rovására megy. Dolgozz mindenképp, de ahogy 7-es is írta, csak kényelmesen, és ami nem jön össze, azt kipótolod hitellel. Amikor nincs oktatási időszak, akkor dolgozhatsz keményebben, ezzel kijöhetsz úgy, hogy csak minden második félévedhez kell majd pótolnod. DH2-t tudod teljesen egyedül intézni (természetesen, hiszen 18 múltál, ha minden igaz), a pénzt soha nem kapod kézhez, a suli és a DH központ rendezi egymás között. Nagyon kedvező konstrukció, nem kell tőle félni.
2018. jan. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább a kamatmentes Diákhitel 2-t választanám, minthogy a sok munka a tanulás rovására menjen... majd ha meglesz a diploma, lesz jó állásod, elkezded törleszteni a DH2-t. Addig meg csak annyit dolgozgatsz amennyi kényelmesen belefér az időbe.
2018. jan. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Már-már végső elkeseredésemben írtam ide kérdést és nem hittem hogy bárki válaszolni fog. Mégegyszer köszönöm! Remélem menni fog valahogy.
2018. jan. 9. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!