Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alkalmazott közgazdaságtannal...

Alkalmazott közgazdaságtannal elhelyezkedés?

Figyelt kérdés

Ha ezen az alapszakon tanulok, illetve ezt végzem el, milyen lehetőségeim lesznek egy pénzügy-számvitel vagy nemzetközi gazdálkodás szakon végzetthez képest?


Mert ahogy néztem, azért kevesebb pénzügyhöz, illetve számvitelhez kapcsolódó tárgy van, de a legtöbb gazdasági jellegű gyakornoki/junior pozíció ezekhez kapcsolódik, amennyire látom.

Nem igazán találtam olyat ahol kifejezetten mikro/makro/statisztika ismereteket várnának el.


Szerintetek érdemes elvégezni ezt a szakot (alkalmazott közgazdaságtan), vagy semennyivel sem lesznek jobb munkalehetőségeim, mint egy bármelyik másik gazdasági szakon végzettnek?



2021. jún. 5. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
6%

Nagyjából ez a hasznossági sorrend:

1. Pénzügy-számvitel

2. Minden más gazdasági szak

Az álláshirdetésekben 100%-ban annyit olvashatsz követelményként, hogy Pénzügy-számvitel diploma vagy simán felsőfokú gazdasági végzettség.

2021. jún. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
A Gazdaságinformatika az még jobb.
2021. jún. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%
közgázosokból tengert lehet rekeszteni, uncsim közgázos-5 év egyetem, meg 2 évet még mscn tanult Horvátországban, szóval kijárta amit lehet., 10 évig volt osztályvezető egy banki cégnél, aztán az új tulaj leépítette őket. Utána 11 hónap kellett mire újra munkába tudott állni releváns vezetői közgázos tapasztalattal is, de úgy sikerült, hogy protekcióval (ismerős). Szóval nem könnyű manapság azzal sem.
2021. jún. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Minden második embernek közgáz képesítése van. Kapkodni fognak érted az alapszakoddal...
2021. jún. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%
Sokkal többre becsült egy jó hiányszakma, és még a megélhetésen se kell aggódnod - ez nem olyan megfoghatatlan elmélet, mint egy alkalmazott közgáz.
2021. jún. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem érdemes ezt választani, mert egy komplex gondolkodásmódot ad. Lehet, hogy az elején nehezebben tudsz majd elhelyezkedni egy cégnél vagy alacsonyabb szintről kell kezdened, de ha ügyes vagy, akkor később beelőzöd majd a számviteleseket meg az informatikusokat.
2021. júl. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak az alapképzéssel nem feltétlen lesz nagyon extra munkád, bár embere válogatja. Viszont ha (jó eredménnyel) képes vagy elvégezni az AK-t, akkor bűn nem menni mesterre, és ez a szak nagyon jó alapokat ad, rengeteg kaput kinyit, akár külföldre is. Szerintem sokkal többet ér, mint egy pénzügy-számvitel, az ilyen gazdmenről és társairól nem is beszélve. Úgyhogy ha jó vagy matekból, és érdekel, akkor én nagyon ajánlom az AK-t. Pénzügy és számvitelre szerintem akkor érdemes menni, ha biztos vagy benne, hogy számviteli területen akarsz dolgozni, más esetben inkább AK.
2021. júl. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!