Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Unalmas de biztos munka, vagy...

Unalmas de biztos munka, vagy izgalmas pörgős, de rizikós start-up?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy nagyvállalatnál dolgozok a szakmámban átlagos bérért. Elmegy de semmi extra, tipikus multis állás. Kaptam egy ajánlatot egy start uptól kétszer ennyi fizetésért, de semmi nem garantálja, hogy fél/egy év múlva az egész nem dől be. Ti mit választanátok?


27/f



2021. jún. 9. 15:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
42%

Mennék, nem kérdés.

Ez a cv-n mi mutat jól a tím líderek ócska dumája. 7+ multinál voltam 10 év alatt és mindig sikerült jobbra váltani. Kb ott állok "karrierileg" mint azok akik 10 éve ugyanitt ülnek :)

Viszont ha egyszer ki tudsz lépni a multiktól az nagy szó. Visszamenni mindig vissza tudsz mert kell az ember de kiugrani sokkal nehezebb. Élj az alkalommal szerintem.

2021. jún. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem miért ez a két opció van. Inkább izgalmas, pörgős, biztos munka multinál. Google-nél pl. most is van nyitott pozi.
2021. jún. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
12 es annyit tud a google munkakrol mint egy 5 eves az asztrofizikarol. Ott is van jo es rossz, lega es teljesen zoldpalyas projekt. Annak az eselye hogy bejutas utan valami uj dologra tegyenek az eleg kicsi.
2021. jún. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Multinál elég könnyű cégen belül rotálni projektek között, startupnál meg jellemzően nincsenek is más projektek, ahova rotálhatna az ember.

Persze ha a startup pont izgalmas projekten dolgozik, akkor érdemes lehet oda váltani, aztán max felmondasz ha megunod.

2021. jún. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 BeefEater ***** válasza:

Ez így nem hangzik rosszul. Ha be is dől 6 hónap múlva akkor ha a következő fél évben nem csinálsz semmit akkor vagy ugyan ott, mintha nem is váltottál volna.

Kérdezd meg, hogy meddig biztosan elég a cég pénze, ha erre normális és elfogadható választ (magyarul legalább fél évre) kapsz akkor szerintem jó opció lehet.

Azért illúzióid ne legyenek, a startupok hatalmas hányadából nem lesz semmi.

2021. jún. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem 27 évesen (én is ennyi vagyok) a biztos munka nem jó érv 1-1 állás mellett. Pénzben pedig ahogy a többiek is írták biztos jobban jössz ki, akkor is ha becsődöl fél év múlva. Ha pedig a pozi is izgibb, akkor tényleg semmi nem szól a mostani helyed mellett.
2021. jún. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Attol is fugg, hogy karrier szempontbol mik a celjaid. Ha pl. egy Facebookhoz akarsz majd bekerulni, akkor jobban mutat a CV-n mondjuk egy unalmas Oracle, mint egy noname startup, amire ranez a recruiter es nem tudja mi az.
2021. jún. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!