Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van ez a jelenség a...

Miért van ez a jelenség a munkahelyeken, hogy az új kollégákat nem fogadják be? Vagy csak nekem van ilyen pechem, hogy mindig ilyen közösségbe kerülök?

Figyelt kérdés

2021. jún. 13. 21:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem csak neked, biztos masnak is.
2021. jún. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Gyárban, szalag mellett tapasztaltam ilyet. Értelmes emberek között nem.
2021. jún. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Irodai munkánál nem tapasztaltam még ilyet, persze olyan lehet hogy az új kolléga egy ideig nem tud túl hasznos lenni, és nincs sok feladata, de ez majd rendeződik.
2021. jún. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Én is mindig ezt tapasztaltam (nem csak munkahelyen, más közösségekben is), és idővel be kellett látnom, hogy nem az a helyzet, hogy mindenki más a hülye és csak én vagyok a helikopter.
2021. jún. 14. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#4, hogy oldódott meg?

Én hiába próbálok beszélgetni, válaszolnak ugyan, de annyi volt a téma egész napra, amit én feldobtam. Vagy előfordult, hogy kölcsönkértem valamit 1 percre és ideadták ugyan, de hozzáfűzték, hogy elég sűrűn használják (nyilván nem akartam lenyúlni, csak 1 percre kértem kölcsön). Iroda, nők-férfiak vegyesen 35+ korosztály.

2021. jún. 14. 04:07
 6/17 anonim ***** válasza:
25%
Próbáltál menni velük ebédelni? Ha cigizel: közös cigiszünet? Vagy ha leugrasz boltba/munkahelyi büfébe, rákérdezni, kér-e vki vmit?
2021. jún. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
25%
Gyárban szalag mellett is befogadják aki normális és nem emel maga köré 10 méteres falat. Aki viszont nem közösségkedvelő ember azt sok helyen kinézik.
2021. jún. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem ebédelek velük, de nem is hívott egyszer sem senki. Én lejárok a dohányzóba, a többiek nem. Most egy buszon ülünk az egyik csajjal, én köszöntem rá a megállóban, de nyilván nem mellém ült le :)


Tudom, hogy írni fogjátok az ebédet, de nem vagyok benne biztos, hogy működne, én teljesen mást csinálok az irodában, mint mindenki más. Az a tippem, hogy a közös munka hiányzik, az működhetne. Nem zavar egyébként az egész, mert a munkakörömet viszont imádom és ki is tölti a 8 órámat.

2021. jún. 14. 06:36
 9/17 anonim ***** válasza:
31%
Fú, de introvertált vagy. Miért nem te ültél le a csaj mellé? Miért vársz arra, hogy téged hívjanak ebédelni, miért nem te hívod a másikat? Miért nem hívsz vkit, amikor lemész cigizni? Melletted/veled szemben nem ül senki? Még munka közben is lehet pár szót váltani, hogy "képzeld, tegnap hogy jártam, akartam palacsintát sütni, de..." vagy: "képzeld tegnap mit láttam a tévében/mit olvastam a neten.... Neked erről mi a véleményed?" A köszönésen túl próbáltál már valakivel is beszélgetést kezdeményezni csak úgy? Akár a melletted ülővel egy kicsit? Ezt hívják amúgy beilleszkedésnek.
2021. jún. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Próbáltam igen, írtam fentebb. Azért nem ültem én a csaj mellé, mert én szálltam fel hamarabb a buszra.
2021. jún. 14. 06:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!