Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Másodállásban ingatlanközvetítő?

Másodállásban ingatlanközvetítő?

Figyelt kérdés
Jelenleg bankban dolgozok ügyintézőként, de érdekel az ingatlan közvetítő szakma. Unokatesómnak van is egy cége, de ő inkább csak értékbecslésekkel foglalkozik. A szakmáról egyenlőre fogalmam sincs, de el akarok kezdeni tanfolyamot. Mivel kezdő leszek és szinte csak az eladás utáni jutalékból lenne pénzem az elején mindenképp szeretném megtartani a főállásomat. Szerintetek érdemes belevágni ebbe a szakmába és ha igen, hogyan az én esetemben? Még annyi, hogy Balaton mellett élek, nagyon ismerem a környéket.

2021. jún. 18. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó a fizetésed,nem vészes a munkád,nem annyira fárasztó akkor én maradnák,nyilván jó ha az ember ki próbál új dolgokat is.

Őszintén szólva,mindenki azt hiszi nagyon egyszerű,de egyáltalán nem az, már ahogy halottam,nyugodtan próbáld ki és szerezz tapasztalatot,aztán majd látod hogy tetszik e?

Egy biztos,profi helyeken azért kell tanulnod ahoz hogy el tudd adni az ingatlant.

Nyugodtan próbáld meg,sok sikert.

2021. jún. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első kérdés amit válaszolj meg magadnak: fel tudod mindig venni a telefont hétfőtől-vasárnapig, reggel 7-19 óra között és lemeccselni egy megtekintést?

Szerintem csak bizonyos esetekben megy el másodállásnak, hiszen rugalmasnak kell lenni hozzá sok tekintetben.

Akit pedig nem veszel fel, délutánra mire visszahívod már felhívott másik ingatlanost és nézi azzal.

2021. jún. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19 ora azert eleg optimista, szerintem este 10ig szamitson ra az ingatlanos hogy hivni fogjak, es ha nem vagy hajlando felvenni akkor gyorsan fogsz ugyfeleket vesziteni.
2021. jún. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, ingatlanoztam egy pár évig, és egyébként tényleg optimista, valóban csörög akár este 10-kor is, vasárnap... csak ilyet már le sem merek írni mert szerintem sokan el sem hiszik aztán jönnek a hurrogók :D
2021. jún. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem semmi bajom azzal, ha korán/későn hívnak :) Tudom, hogy a szabad időbeosztásnak is megvan a hátránya, és ez egy nagyon nehéz munka. Elég rugalmas vagyok, mint ember, van kocsim is, gyermeken pedig még nincsen. Szóval csak a munkahely miatt nem tudnék rugalmas lenni, de átgondolom, hogy leváltom.

Köszönöm az eddigi válaszokat, szívesen olvasnék még bárkinek bármi tapasztalata van erről.

2021. jún. 18. 15:07
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Kb mindenki mellékesben csinálja feketén, ezért nem lehet őket elérni soha telón. Buszt vezet, dadus, segédmunkás, stb.


Teendők:

-Ha van időd hívogatod a jófogáson a hirdetőket, hogy te is hirdetnéd potom 2 milliós jutalékért a 3 szobás zuglói lakást.

-Húszból tizenkilenc elhajt a pokolba, egy megbízást ad neked és még 5-10 másik hirdetéskezelő droidnak akikkel versenyezhetsz, hogy ki adja fel több hirdetési portálra és ki tudja gyakrabban frissíteni a hirdetést, hogy a lista elején legyen. Jó kis játék.

-Feltöltöd a rendszerbe, ha franchise hálózatnál dolgozol akkor még kijelölsz a robottal a rendszerből 500-1000 ingatlant amiket meghirdet az összes ingyenes portálon.

-Néha hívogatnak az érdeklődők, ha épp nem dolgozol a munkahelyeden, akkor referenciaszám alapján kikeresed a lakást a rendszerből. Itt általában jönnek az újabb bökkenők: eladták, a droid aki felvitte a rendszerbe már rég nincs a hálózatnál, a tulaj elérhetősége megváltozott, a tulaj bekattant a hirdetődroidokra, megtekintéskor egy haver jön el megnézni a lakást és aláírni a sajtpapírt a megtekintésről, majd valaki okosba megveszi, stb stb.

-Hétközben mítingelés a szektavezetővel.


Összességében felejtős. Talán ha jön megint egy válság akkor elő lehet adni, hogy majd mi eladjuk a lakást, a devizahitelek bedőlésekor lehetett jól kaszálni, tulajdonképpen annyit kellett mondani a hirdetőnek: gondoljon bele, mit veszíthet, segítünk meghirdetni, csak akkor kell fizetni ha mi viszünk vevőt. Innentől kezdve csak el kellett árasztani a jófogást, 30x, 50x, 100x ugyanazt a lakást meghirdetni, hogy a tulaj hirdetését ne találják meg és indult a rulettkerék, pörög a golyó, ha pont téged hív a vevő akkor nyersz. Na ez megszűnt kb 2015-től, mert a jófogáson 1 hét egy jól beárazott lakást eladni, így az analfabéta viszonthirdető hiénák leépítésre kerültek.

2021. jún. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó. Én 2010-12 folyaman ingatlanossal sem tudtam eladni... hiába volt minden. Válság volt keményen...
2023. máj. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!