Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ingatlanközvetítőként való...

Ingatlanközvetítőként való tevékenykedéshez mire van szükség hivatalosan?

Figyelt kérdés
Sok olyanról hallok, hogy nincs meg az ingatlanközvetítői OKJ végzettség, csak egy érettségi, ennek ellenére nagy cégek foglalkoztatják az embert ingatlanosként. Illetve, a legtöbb helyen hivatalosan egyéni vállalkozóit is ki kéne váltani a közvetítőnek, mert az eladások az ő nevén futnának és így lehet legális az üzlet és hivatalos a jutalékos bevétel. Akinek sem ev-je nincsen, sem pedig ingatlanos OKJ-vel nem rendelkezik, hogy tevékenykedhetnek legálisan nagy ingatlanirodák dolgozóiként? Ez nem ütközik törvénybe?
2021. márc. 7. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Legálisan sehogy. Én csináltam 2 évig feketén, 2 évig pedig 4 órára bejelentve irodai assziszensként. De volt olyan kolléga, akinek 8 általánosa volt 😂 Aztán abbahagytam amikor már mindenkinek volt internet hozzáférése, így fel tudta adni magának a hirdetést, mert utána már halott lett ez a tevékenység (2010 körül).
2021. márc. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! És ezeket a törvény nem bünteti? Mert tonnaszám ilyen közvetítőkkel találkozok...
2021. márc. 7. 23:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy NAV ellenőr akkor tudná megfogni a hirdetésneppert ha eljátssza, hogy megbízást ad a lakásának eladására, a nepper tényleg visz valakit aki megveszi a lakást és NAV-os nem kap számlát. Most az, hogy valaki odamegy akadékoskodni egy lakás megtekintésre, mint hirdetésnepper, az semmi. Azt pedig, hogy van -e valami okj-s 3 hónapos gyorstalpalóról papírja, senki nem fogja leellenőrizni. Egyébként amiatt sem erőltetik a papírt, mert a hirdetésnepperek 90 százaléka 3 hónapon belül otthagyja az egészet, a maradék 10 százalék ügyeskedik csak 3 hónapnál hosszabb ideig, azok is inkább mellékesben feketén, vagy valami kamu KATÁS kavarással.
2021. márc. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most ez azt jelenti, hogy e.v-ként én is ráírhatnék "ingatlanosokra", akik már megkötött szerződésekkel rendelkeznek, együttműködés céljából, hogy én is hirdessem az ingatlanjaikat, és amennyiben én hozok rá vevőt, a jutaléka felét nekemadja?
2021. márc. 8. 17:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Minek írnál rá? Képlopóval lemented a képeket, szöveg ctrlC + ctrlV, megy fel a robottal 30 helyre. De szerintem ma már le se kell menteni, csak kijelölöd a jófogáson a másik nepper hirdetését és a robot felrakja a te nevedben is.
2021. márc. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolso, nem tudom, milyen logikai alapon mondod ezt, de attol, ha ellopsz egy hirdetest, meg nem rendelkezel szerzodessel, sem pedig a tulaj nevevel, elerhetosegevel, sem megmutatni nem tudod a lakast az erdeklodoknek.....
2021. márc. 8. 19:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ugy gondolom, hogy ha hív rá valaki, akkor hívod fel a másik hirdetésneppert, hogy van egy tuti ügyfeled akinek megmutatnád, ha megveszi akkor fele-fele. Ha húzza a száját, akkor bedobod, hogy zsebre adjátok el ha megveszi, úgy már elég jó. Pl 35 gurigáért ellövitek, 4%, szla nincs, ÁFA nincs, 700e /koponya.
2021. márc. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze akkor bukik a dolog ha ő is csak hirdeti, de akkor kideríted, hogy kitől indult, kinek a neve alatt fut a megbízás, és őt hívod. Néha már követhetetlen, főleg ha aki felvette már rég nincs a hálózatnál, aztán megörökölte a szektavezetője, aztán átpasszolta valakinek, aztán az is eltűnt, megkapta valaki más, a tulaj meg már rég Brazíliában lakik, mert a lakást fél éve eladta 😅
2021. márc. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!