Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetemista vagyok és szeretné...

Egyetemista vagyok és szeretnék megpályázni egy irodai gyakornoki munkát férfiként. Sosem voltam még interjún és ötletem sincs, hogy nyáron miben illene elmennem 30+ fokban. Bármi tipp?

Figyelt kérdés
Egy (leginkább fehér) hosszú ujjú ingre és egy sötétebb hosszú, elegánsabb nadrágra gondoltam. Ez így rendben van?

2021. jún. 20. 17:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
8%
Ezz igy okes, kockas vilagos szokott az irodai divat lenni de ez is jol hangzik
2021. jún. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
0%

Nem a te, a generációd, a szüleid, meg a hazai oktatás szégyene, hogy NAGYON SOK egyetemista nem tudja, hogy miként kell felöltözni egy munkahelyre. >:(


Fekete bőr cipő + sötét, NEM VAGDOSOTT és nem szűk-homáros farmer + ing kombó kell!

2021. jún. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
#2: Inkább ne írj ide hülyeségeket, soha nem kellett fekete bőr cipő irodai munkahelyre.
2021. jún. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
38%

Pedig #2 jól mondja. A szülőknek illene megtanítani a gyereküket alkalomhoz illően felöltözni.


Ing (ilyen melegben még a rövidujjú sem ördögtől való), sötét nadrág, sötét cipő. Nem muszáj a szövetnadrág, meg a lakkcipő, de ne szénné koptatott farmer meg strandpapucs legyen

2021. jún. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
33%
na a nagyérdemű Ratkó korszakos észt oszt a 21. században a stílusról. érdekes.
2021. jún. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
21%

5.-nek.


Ez nem észosztás, segítség. Persze tudom, téged a 9 diplomád miatt felvettek európai regionális igazgatónak, pedig strandpapucsban és asszonyverő, pörköltszaftos atlétában mentél oda a céghez. >:)

2021. jún. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Zárt, nem sportcipő (nem is vitorlázós). Sötét szövetnadrág (nem farmer), világos, hosszú ujjú ing.


Se rövidnadrágban, se flipfolpban, se rövidujjú ingben nem megyünk interjúra.

2021. jún. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
1%
Fiatal srácnál, manapság a normális farmer belefér, de bizony az ing csak hosszujjú lehet. Férfi nem visel rövidet, kivéve, ha egyenruha, munkaruha, formaruha része.
2021. jún. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
26%

3-as vagyok.

"Pedig #2 jól mondja. A szülőknek illene megtanítani a gyereküket alkalomhoz illően felöltözni."


Ami hülyeség a 2-es hozzászólásában (legalábbis szerintem), az a kötelezően FEKETE BŐR cipő. Senki nem írta hogy strandpapucs vagy NIKE kosaras cipő elfogadott, de azért ezek és a lakkcipő között elég széles terület van még, nem csak a végletek léteznek. Azzal egyetértek, hogy "szép" cipőt illik felvenni, de ez nyugodtan lehet (az öltözék többi darabjának színéhez igazodva) barna, sötétkék, szürke is. Szürke nadrághoz/öltönyhöz például kimondottan a barna cipő illik általában. És bőrnek sem kell lennie, nyugodtan lehet szövet is, természetesen a megfelelő szabás/forma mellett.


Azzal egyébként egyetértek, hogy sok fiatal nem tud alkalmakra tisztességesen felöltözni, nem is ezt kifogásoltam, egyedül a kizárólagosan fekete bőr cipő említését.

2021. jún. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ami elvárható:

-Normális hosszú nadrág. Egyszínű, nem kiszaggatott, nem koptatott, természetesen megfelő szabással és méretben, tehát ne valami oldalzsebes katonai vagy munkásgatya legyen, és ne is lógjon ki a fél segged a mai divatnak megfelelően.

-Zárt, egyszínű cipő. Lehetőleg fűzős lgyen, ne tépőzáras vagy belebújós.

-Rendes zokni, a bokádra nem kiváncsi senki (bár tudom, ez ma divat lett, de a formális megjelenésbe attól még nem fér bele). Színe az öltözékhez igazodik, természetesen egyszínű vagy valami textúrált, nem mikiegér mintás.

-Öv. Ha nem veszel fel mert magától megmarad a nadrág nem baj, de ha felveszed akkor valami szolidat. Bőr öv hagyományos csattal ideális. Dollárjeles, nagymagyarországos és hasonló motívumos csattokat hanyagold. A szíj színe a cipővel megegyezik.

-Ing. Nem kell feltétlenül fehér és egyszínű sem, de ne hawaii mintás legyen. A rövidujjú ing elég megosztó, szerintem belefér de van aki azt mondja hogy nem. Az biztos hogy még mindig jobb mint a hosszúujjú felgyűrve. Felül pontosan!!! egy gombot hagyunk kigombolva. Többet nem mert az karibi szórakozóhelyeken szokás, be meg csak akkor gomboljuk a legfelsőt ha nyakkendőt viselünk. A betűrve-nem betűrve az öltözék többi darabjától függ. Ha veszel rá valamit akkor mindenképpen be kell tűrni, ha nem akkor mindkettő elfogadott.

-Ha viszel magaddal valamit, akkor kézi vagy válltáska. Ha más nincs laptoptáska is jó, de aktatáska/diplomatatáska az igazi. Hátizsák, sporttáska és hasonlók nem játszik.

2021. jún. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!