Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki családi házban lakik, az...

Aki családi házban lakik, az mind vállalkozó? Átlagember, alkalmazotti bérből nem engedheti meg magának?

Figyelt kérdés

2021. jún. 22. 08:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"Aki családi házban lakik, az mind vállalkozó?"


Ez a gondolatmenet honnan ered?


Főnököm vállalkozó, nem éppen a szegények szintjén él. A társasház 4. emeletén van egy 55 m2-es lakása évtizedek óta. Éves szinten 6-8 millát vesz ki a vállalkozásból osztalékként, ez nyilvános adat, bárki hozzáférhet, ettől függetlenül állandóan sír, hogy milyen szarul megy a cégnek, azért nem tud annyit emelni a béren, amennyit valójában szeretne.


Én az alkalmazottja vagyok (szakmunkás) évtizedek óta, soha nem voltam vállalkozó, mégis családi házban élek. Saját építésűben. Azon kívül befektetésnek vettem a közeli városban egy lakást is.


Az ismeretségi körömben többen vagyunk hasonló helyzetben, nem csak én.

2021. jún. 23. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Mert alkalmazott nem tud megvenni magának családi házat.

Akkor nem tudom hogy a főnöködnek minek annyi pénz, ha lakásban lakik

2021. jún. 23. 12:34
 13/23 anonim ***** válasza:

"Mert alkalmazott nem tud megvenni magának családi házat."


Nem mindenki gyári csavarozgató aki "alkalamzott".

2021. jún. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Alkalmazottként is csak egy informatikus tud jól keresni.

Egy mérnök vagy közgazdász se keres annyit, hogy megvehessen egy családi házat

2021. jún. 23. 15:52
 15/23 anonim ***** válasza:

Önerőből lehet, de létezik hitel, örökség, szülői segítség, csok, babaváró, stb...


Plusz az alkalmazottnak is lehet valami mellékes pénzkereseti lehetősége a főállása mellett. Ezer és ezer lehetőség...

2021. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Mert alkalmazott nem tud megvenni magának családi házat."


Ezt a kijelentést azért is furcsállom, mert éppen előtte hoztunk fel nem egy ellenpéldát.


"a főnöködnek minek annyi pénz, ha lakásban lakik"


Én ebből a kérdésből viszont arra tippelek, hogy még nagyon gyerekkorú lehetsz, mert a gondolkodásod nem vall érett felnőtt gondolkodására.

2021. jún. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Ha keresek 200 ezret, abból nem fogok házat venni

Én csak azért akarok sok pénzt keresni, hogy vehessek egy saját családi házat és ne lakásban kelljen lakni.

Más oka nincs.

2021. jún. 24. 17:42
 18/23 anonim ***** válasza:
Hát akkor ne 200-at keress hanem 400-at 600-at. Mellesleg családi házat általában nem egyedülálló emberek vesznek, hanem párok, akik még mindenféle családalapításra motiváló támogatást is felvesznek.
2021. jún. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Átlagember, alkalmazotti bérből nem engedheti meg magának?"


De igen. Erre is írtam példát. Alkalmazotti bérből, igaz 37 évesen, ketten a párommal felépítettünk egy 120 m2-es családi házat. Nem voltunk jogosultak vele kapcsolatban semmiféle állami támogatásra, tehát az állam semmilyen formában nem járult ahhoz hozzá, hogy felépüljön. Talán a telek illetékmentességét említeném meg ezen a téren, de nekünk az sem jött össze, mivel a vásárlást követő 4 éven belül nem tudtunk felhúzni rá egy házat. Így az illetéket is meg kellett fizetnünk késedelmi pótlékkal együtt. Mégis felépült, alkalmazotti bérből.

Az én mostani fizetésem 380 ezer forint bruttóban. Tehát 252 ezret viszek haza nettóban.


A mi utcánkban felépült házak tulajdonosainak többsége szintén alkalmazott (buszsofőr, bolti eladó, tűzoltó, óvodai dadus, kocsmárosnő, tanárnő, könyvtáros stb.) Ismerjük egymást. Egy van, aki vállalkozó, egy van, aki ügyvéd, egy pedig holland állampolgár. A többi eljár valahova dolgozni, ami nem a saját vállalkozása.

2021. jún. 25. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Jóformán egész Magyarország kertes családi házakból áll. Ez a lakótelepi őrület csak a szocializmusban kezdett elterjedni, akkor költöztették szegény vidékieket ezekbe a szörnyű panelekbe.
2021. jún. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!