Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Személy vagyonőr állásnál...

Személy vagyonőr állásnál milyen jogon kéri a munkáltató hogy borotválkozzak meg? Ezt megteheti?

Figyelt kérdés
Új helyre mentem és azt mondta csak akkor vesznek fel ha meg borotválkozom. Nagy szakallam van mint egy osembernek de én ilyen szeretek lenni. Ezt megteheti? Be lehet ezért perelni vagy valami? Nem diszkrimináció???

2021. jún. 24. 14:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Őrként a cég "arca" vagy és amennyiben egyenruha is van simán elvárhatják a sima arcot mint a dress code része.
2021. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Kerdezo, csak az LMBTQ-s fanok johetnek a diszkriminacioval.
2021. jún. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Megtehetik, ha olyan helyen vagy, simán. Mert ők szégyenkeznek majd akár el is küldhetik a céget is azzal együtt téged is, ha a megrendelőnek nem felel meg, mert ők mondják meg mit várnak. Kopasz legyen vagy em számít, kell e ing, vagy nem stb. Kinézet is bizony mondjuk egy irodaházban egy puccosabb hotelben nem mindegy
2021. jún. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én ezeknek nem fogok behodolni. Ilyet..
2021. jún. 24. 16:16
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem mindenki szereti a hobokat.
2021. jún. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Akkor ezzel a logikával az is diszkrimináció, ha öltönyben kell dolgozni menni valahova, pedig én strandpapucsban és asszonyverőben szeretnék menni?
2021. jún. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát ez jó hülye hasonlat, gondolom nem érted úgysem miért.
2021. jún. 24. 17:43
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

De jó hasonlat. Volt olyan kollégám, aki egy teherportán egy papucsban meg rövid nadrágban volt nyáron, mivel egy komolyabb irodaháznak volt a teher portája, így ki is cseréltették azt a nyo.morultat, egyszóval kirúgatták. Az volt ott is az elkívánt, hogy fehér ing, sötét nadrág.


Kénytelen vagy alkalmazkodni vagy olyan telephelyet keress, ahol nem számít, de ott a bér is olyan, azt is fogadd el mellé. Egy teherportára is várhatnak el fehér inget, fekete nadrágot normális cipőt és ha nem bírsz megfelelni elküldenek, főleg a szakállasokat nem szeretik őrként, ez van.

2021. jún. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Megteheti van ahol a tetkóba is belekötnek, engem az orrpiercingem miatt nem akartak alkalmazni
2021. jún. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nem utasíthat el szakáll, tetoválás vagy piercing miatt. Ugyanakkor nem kell megindokolnia, miért nem vett fel. Kapsz egy levelet, hogy sajnos nem önt választottuk és ennyi. De legalább tudni fogod, hogy a szakáll miatt volt.

A dress code teljesen más téma, azt felesleges idekeverni.

2021. jún. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!