Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy aki régebb...

Miért van az, hogy aki régebb óta van egy cégnél nem becsülik meg és nem kap komolyabb emelést és inkább hagyják, hogy 80-90%-os fluktuáció legyen és kicserélődjön mindenki? Miért csak úgy lehet előrelépni anyagilag hogy 1-2-3 évente céget váltunk?

Figyelt kérdés

2021. jún. 29. 05:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
5%
vezetőségnek igaza van
2021. jún. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Mert csak az anyagiak számítanak, így olcsóbb, az újakkal nem nekik kell bajlódniuk, nem ők tanítják be hanem a régebben ott dolgozók.


1es te meg inkább ne írjál semmit, ha ekkora nyomi vagy, hogy nem a kérdésre válaszolsz, fog.yi.

2021. jún. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
mi a baj a fluktuációval? ha a cégnek így éri meg akkor hajrá. Nem ők a máltai szeretetszolgálat.
2021. jún. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%
Just alapítványi iskola things..
2021. jún. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha valakit lepontoztok indokoljátok már miért? Vagy ti csak eddig tudtok jutni? Ha nem azért nem emelnek és tartanak meg régi embereket, mert úgy olcsóbb akkor miért? Fogalmazza már meg az a agytröszt aki csak az X-et tudja megfejelni folyamatosa! Az nekem is megy ám.
2021. jún. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok.

Többen kifejtették ezt már korábban, ezért dióhéjban:

Annyi a fizetésed/annyit emelnek ( ha most az infláció követő emelést nem számoljuk), amennyit ér az elvégzett munkád. Egy irodai adminsiztrátor Mancika akinek sokszor kihívást okoz az Excel, az soha a büdös életben nem fog 200 nettónál többet hazavinni, feltéve ha jár neki valamilyen adókedvezmény. Ezzel szemben a gépészek, orvosok, IT szakemberek azért keresii magukat sz@arrá és vannak mindig jó alkupozícióban, mert hiányszakmában dolgoznak, és ha üég jók is benne, akkor érdmes megtartania a munkáltatónak, mert sokat és a tudása. Egyszerű mint a faék: megfelelő tudás megfelelő helyen=megfelelő bér.

Nem megfelelő tudás és munkaidőben sorozat nézés= GBM, jó esetben.

2021. jún. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azt hiszem megkaptam a választ:

Nálunk rengeteg ember elment egy olyan szakmából ami lenézett és valljuk be nem agysebészet ( bérszámfejtés ).

Továbbálltak mindannyian egy kicsivel magasabb pénzért. Helyükre jöttek kezdők vagy senki, tehát kevesebben vagyunk, a pénzünk maradt.

Én szeretem ezt a helyet de ha nem emelnek muszáj váltanom. De ezt a 2-3 évente váltást nem szeretem.


Ez az új világ, és miért jó ez mégis?

2021. jún. 29. 09:49
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Akkor kérjél emelést! Mivel nincs mit veszíteni, nyugodtan rákérdezhetsz, mert így is, úgy is el fogsz menni, ha nemleges a válaszuk. Igen, ez van, az emberek 2-3 évente pontosan e miatt váltogatják a munkahelyüket, ha nincs béremelés tovább kell állni, mert az élelmiszer meg minden másnak az ára heti szinten emelkedik és senki nem szeret éhezni. Ha nem emelnek tovább állsz
2021. jún. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8-as de miért jó ez? Kicserélődik 30-40 ember és jönnek helyükre újak. Miért jó ez? Régen egy cégnél voltak folyamatosan.
2021. jún. 29. 14:10
 10/15 anonim ***** válasza:
Fentebb leírtam
2021. jún. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!