Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van még olyan ember ma Mo-n,...

Van még olyan ember ma Mo-n, aki nem bankszámlára kapja a fizetését?

Figyelt kérdés
2008. dec. 8. 17:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Van. Pl.a munkatársaim és én. Az apukám és az Ő munkatársai.

A szomszédom és az ő munkatársai... és még nagyon sokan.

2008. dec. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én és a munkatársim sem számlára kapjuk.
2008. dec. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Te is megteheted, hogy nem számlára kéred. Akkor postán fogod kapni.
2008. dec. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is minden alkalommal magam döntöm el, hogy kp-ben vagy számlára kérem a honoráriumot. Többnyire a készpénz mellett döntök, elvégre minek fizessek a banknak azért, hogy hozzájussak a saját pénzemhez?
2008. dec. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal jobb volt, mikor ideadták kézbe. Épp ma jártam úgy, hogy nem jutottam hozzá a saját pénzemhez, mert két bankautomata volt útban munkába menet, de egyik sem üzemelt.

Vannak még sokan, akik kézbe kapják egyébként. Főleg építőiparban, kereskedelemben pl.

2008. dec. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A köztisztviselők, közalkalmazottak kötelezően számlára kapják, egyébként minden más cég, vállalkozás maga döntheti el,ill. a dolgozó
2008. dec. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, ugyanis van egy olyan törvény, hogy a fizetésed maradéktalanul meg kell kapnod. Ezt pedig a bank nem biztosítja - tehát BÁRKI kérheti postán is.
2008. dec. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van:


79/A. § (1) A közalkalmazottat az e törvény 60-79. §-a alapján megillető illetmény kifizetése a közalkalmazott által meghatározott bankszámlára történő átutalással, bankszámla hiányában postai úton történik.


(2) Az illetmény bankszámlára történő átutalása és egyszeri felvétele, illetve a postai úton történő illetménykifizetés a közalkalmazott részére költségtöbbletet nem okozhat.

2008. dec. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy erről írtok, mert nálunk kifejezetten kötelező bankszámlaszámot megadni, legalábbis a munkáltató szerint. Nem tudtam, hogy van egy ilyen törvény! Nálunk munkába sem lehet állni, amig nem mondod meg a bankszámlaszámodat. Tényleg igazságtalan ez az egész, egyszer ki fogom számolni, mennyit nyel be a bank a fizumból éves szinten...:-((

Elgondolkodtató kérdés...

2008. dec. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Azon is múlik, mekkora cégnél dolgozik valaki. Nagyvállalatok nyilván nem hajlandóak fizetésnapon sokszáz dolgozó fizetésének megfelelő mennyiségű készpénzt kezelni, így többnyire köteleznek bankszámlanyitásra. Kisebb cégeknél, ahol mindössze néhány alkalmazott van, minden további nélkül tartanak néhányszázezer forintot a házipénztárban.
2008. dec. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!