Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Táppénz alatti munkahely...

Táppénz alatti munkahely váltásnak lehet jogi következménye?

Figyelt kérdés
1 hete balesetem lett a munkahelyen és táppénzre kerültem, de közben hívtak egy másik munkahelyről, hogy fel vagyok véve, de a mostanin még nem mondtam fel, pénteken fogom megtenni a felmondást. 14 napra lettem kiírva tp-re, és ha így váltok munkahelyet vissza kell-e lépni a tp-től vagy az megszűnik magától,jogilag hogy kell ezt intézni?

2021. júl. 7. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi van a felmondási idővel? Próbaidős vagy még?
2021. júl. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már nincs próbaidőm 1,5 éve vagyok a cégnél. Májusban voltam a másik cégnél interjún, azt mondták, hogy augusztusban értesítenek,hogy felvesznek-e vagy nem. MÚlt héten történt a balesetem a munkahelyemen, így ki lettem írva tp-re, és hétfő óta töltöm a betegszabit. Viszont ma hívtak hogy hó végén kezdhetnék, így szeretnék felmondani, de ez így kellemetlen hogy tp-re kerültem és nem tudom hogy törvényes- e úgy felmondani, hogy betegszabin vagyok, illetve a tp bele számít-e a felmondási időbe.
2021. júl. 7. 19:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Felmondhatsz táppénz alatt, de a felmondási időt le kell töltened, hacsak nem tudsz megegyezni a mostani munkáltatóddal.
2021. júl. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az az egy hét, ami van a tp-ből beleszámít a 30 napba, vagy ha az lejárt, akkor kezdik el számolni, vagy az is megeggyezés kérdése?
2021. júl. 7. 19:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Beleszámít
2021. júl. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!