Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha elaludtam a munkából és...

Ha elaludtam a munkából és beszóltam munkahelyemre, de a főnök azt mondta, hogy ennek lesz következménye, akkor vajon mire gondolhatott?

Figyelt kérdés
2020. jún. 2. 09:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Eléggé mérges most rám. Azt is mondta, hogy nem ez az első eset ami igaz is, mert tavaly július közepén is előfordult egyszer.
2020. jún. 2. 09:08
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk írásbeli figyelmeztetés szokott lenni a következmény.
2020. jún. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk valamilyen formában kellemetlenebbé teszik a munkavégzést számodra.
2020. jún. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nap, mint nap 132 km-t vezetek le csak azért, hogy eljussak a munkahelyemre. Csomó túlórát bevállalok, szó nélkül betanulok új területekre, csinálom a dolgom és most véletlenül elalszok, mert már hullafáradt voltam és lehet írásbeli figyelmeztetést ad. Felvételnél közöltem, hogy honnan járok, mennyit kell levezetnem a bejutáshoz és ők ennek ellenére alkalmaztak. Így is eléggé kellemetlen már a munkavégzés, de csinálom mégis szó nélkül.
2020. jún. 2. 09:14
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Hát kedves kérdező, tudod mi a tanulság ? pedig nem vagyok ennek a híve, de az a tanulság , hogy legközelebb hazudj inkább.

Írod, hogy mennyit túlórázol, hogy mindent megteszel, és ki tudja hány éve dolgozol ott.

Most könyörgöm, emberek vagyunk....

Miért kell rögtön megdorgálni az embereket?

Főleg, hogy ha tényleg egy évben egyszer fordul elő.

Nyilván kellemetlen, én ezért is ébredek 3-4 órára.

A lakás különböző pontjaiban helyeztem el az órákat, mert olyan nehezen ébredek fel.

Egyszerűen elkeserítő, hogy ennyire nem tudnak rugalmasak lenni az emberek, főleg, hogy ha irodai munkát végzel vagy olyat amit később pótolhatsz.

Az én munkahelyemen nagyon fontos, hogy beérjek , hiszen várnak a betegek, szóval nem tud hirtelen beállni senki, és nem mondhatjuk , hogy menjenek haza, így ha kell akkor 3-4 órával oldom meg hogy felébredjek, de ha belegondolok ez beteges.

Emberek vagyunk, nem robotok....

Kedves kérdező, én a helyedben elgondolkoznék rajta, hogy mit kezdjek az életemmel, hogy esetlen munkahelyet váltsak, vagy akár saját vállalkozást indítsak be, ahol egy kicsit a magad ura lehetsz.

Ha belegondolok , főleg ha az embernek gyermeke lesz, hányszor kerül majd olyan helyzetbe, hogy lebetegszik a gyerkőc, vagy akár urambocsá úgy ébredsz fel, hogy nem tudod a wc-t elhagyni , mert beleestél egy hányás-hasmenés vírusba, vagy belázasodsz..

Az sem tetszene a munkáltatónak jobban, bár ha már elaludtál lehet jobban jártál volna, ha ezt mondod..

Nem tudom, most kövezzetek meg, lehet én gondolkozok rosszul, de ha valahol belegondolunk , szerintem az a beteges, hogy a legtöbb embernek így kell leélni az életét, mint az oviban, iskolában, hogy ha egyszer elalszol vagy hibázol akkor rögtön megdorgálnak stb stb...

Bezzeg ha gürizel ezerrel, meg teszel a cégért azt nem veszik észre.

2020. jún. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%

Ez már az a távolság ahol el kell gondolkozni, hogy megéri e ennyit utazni. Vagy közelebb költözni vagy máshol helyet keresni. Lehet azért is harapósabb a főnököd, mert hosszú hétvége utáni első munkanapról van szó, ahol elvileg frissen, kipihenten, időben kéne megjelenned.

Következménye lehet figyelmeztetés vagy bírja ezt a napot szabadságnak.

2020. jún. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

Az nem mentség, hogy messziről jársz. Ahogy a cég, úgy te is vállaltad a munkaszerződés aláírásakor, hogy bejársz.

Kapsz egy fegyelmit. Emiatt esetleg ugrik a jelenléti, vagy más bónuszod a hónapra. De ez a te szerződésedben, esetleg a kézikönyvben van benne

2020. jún. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
6: Nekünk nem volt hosszú hétvégénk. Szombat délutánig dolgoztam, hétfő este már kezdenem kellett volna. Ennyi empátia bele kellene, hogy férjen főleg, mert vannak olyan dolgozók akik ezért meg azért nem vállalják a + feladatokat, munkákat, én meg szó nélkül megcsinálok mindent. Bezzeg múltkor kollégám hányás meg fosás miatt 1 napot nem ment abból nem volt semmi gond csak mikor én egyszer elmerek aludni az k_rvanagy baj. Ha fegyelmit ad akkor elég valószínű, hogy műszakot fogok váltani.
2020. jún. 2. 10:41
 9/14 A kérdező kommentje:
7: Igen vállaltam, hogy időben megjelenek munkába, de egy felettes aki nem sík hülye az tudja, hogy aki nagy távolságból jár be autóval ott lehetnek váratlan problémák, defekt, autó nem indul, stb. elalvás esetén pedig nem 10 perc mire beérek és nincs taxi sem.
2020. jún. 2. 10:43
 10/14 anonim ***** válasza:
28%
Tegnap este felkészültél rá, hogy ma elalszol? :D
2020. jún. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!