Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Video vágó online kurzust...

Video vágó online kurzust megéri végezni?

Figyelt kérdés

El lehet helyezkedni a munkaerőpiacon jelenleg ezzel az egy dologgal(skillel)? Eredeti végzettségem élelmiszer-ipari mérnök, de sajnos bár a papírom megvan hozzá, én egy nagyüzem termelését levezényelni sajnos túl "hülye" vagyok, meg amióta ebben a szakmában dolgozok teljesen tönkre ment az önbizalmam, csak árnyéka vagyok régi önmagamnak. Pedig úgy vágtam bele 2 éve, hogy szeretem...

Szóval most valami máson gondolkodom, szimpatikus a videó vágás, de ha képes lennék rá,(nem tudom, hogy az vagyok-e, elég nehéznek tűnik) szívesen megtanulnám a weboldal készítést/szerkesztést/design-t, ugyancsak online kurzuson, szerencsére az angol jól megy, szóval a lehetőség megvan rá.



2021. júl. 7. 20:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Utolso, a ruanderbel van youtube tanfolyam 29 ezerert
2021. júl. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ruander oktato kftnel
2021. júl. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

fotózás, operatőr, videóvágás, grafikus, weboldalkészítő, dj, blogger, újságíró, social media marketing, ezek mind olyan szakmák, amik ma már bárki számára elérhetővé váltak, YouTube videókból ingyen is nagyon sok minden megtanulható belőlük. kellő érdeklődéssel és kitartással akár egészen komoly szintre is el lehet velük jutni, ezért mindenki azt hiszi, hogy ebből érdemes megélnie. csakhogy pont ez a tévhit eredményezi azt, hogy iszonyatos túlkínálat van. hiszen minden önjelölt szakember ebből szeretne megélni, ilyen munkákat szeretne. viszont mivel se tapasztalatuk, se ügyfélkörük, se üzleti ismereteik nincsenek, olcsón, vagy akár ingyen is elvállalják, "aztán majd lesz valahogyan" alapon. emiatt a megrendelők se nagyon akarnak fizetni érte, olcsón, vagy méginkább ingyen akarják és az sem érdekli őket, hogy mennyivel tudsz jobbat csinálni, mint mások, mert az olcsó jobban érdekli őket, mint a minőség. akkor is, amikor a második-harmadik helyre viszik az elszúrt anyagot, hogy valami használhatót csináljanak belőle.


ha téged érdekel a videózás és/vagy a weboldal készítés, akkor tanuld meg, mert érdekes és akár hasznos tudás is lehet. bármi amivel többet tudsz a világról, attól több és értékesebb leszel.


viszont a jövődet, megélhetésedet és pláne karrierváltást egyáltalán nem biztos, hogy egy ilyen bizonytalan területre érdemes alapozni.


ha nagyon váltani akarsz, akkor mindenképp az informatika, programozás irányba érdemes mozdulni. különösen, ha jó vagy matekból és érdekel is. ez folyamatosan fejlődő terület. hatalmas kereslet és hiány van programozókból, nagyon jól megfizetik őket. persze főleg a magasabb szinteken, nem az irodai számítógép karbantartás szinten.


élelmiszer ipari mérnökként egy rakás olyan területen el tudsz helyezkedni. egy rakás élelmiszer ipari multinak van Magyarországon gyára, mégtöbbnek adminisztratív képviselete, de akár külföldre dolgozó SSC központjai is, ahol a termelés tervezést és egyéb adminisztratív feladatokat végzik. a legtöbb ilyen helyen beugró követelmény, hogy legyen diplomád, de az adott pozícióban nem feltétlenül számít igazán az sem,, ha még nincs olyan sok tapasztalatod (persze minél több van, annál jobb). elég sok embert ismerek, akik ilyen területen dolgoznak igen komoly fizetésekért.

a munka zöme meg egy rakás helyen különféle táblázatok és termelési jelentések készítése, amik alapján a gyárak dolgoznak.

egyáltalán nem kell neked egy személyben elvezetned egy egész gyárat, vagy feltalálnod a spanyolviaszt. mindenhol felosztják a feladatokat és mindenki csak rész feladatokért felel. amiket ráadásul fentről adnak ki. minden cégnél előre kidolgozott, központilag szabályozott munkafolyamatok vannak. amikor belépsz, még be is tanítják neked, hogy ezeket hogyan kell elvégezni. ez persze nem jelenti azt, hogy nincsenek kihívások, vagy ne kéne vele sokat és komolyan dolgozni, de messze nem olyan nehéz ez, mint hiszed. nézd végig az FMCG területen megjelent állásokat, demand planning és egyéb menedzsment feladatok simán jók lehetnek neked.

2021. júl. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!