Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Zavarna titeket, ha az eddigi...

Zavarna titeket, ha az eddigi teljesen bejelentett „fehér“ munkabért ezentúl minimálra bejelentve szürkén kapnátok (részben legálisan részben feketén)?

Figyelt kérdés

166.000 nettó a bér, ezt kaptam bejelentve fehéren utalva havonta. Ennyi a szerződéses bruttómból számolt nettó.

Majd pár hónapja átálltak arra hogy csak 111.000-et kapok utalva, a többit kp-ban.

Nem mondták ennek mi az oka, nem mondták hogy átjelentettek minimálba.

A szemfülesek rájöhetnek hamar, miért is épp 111.000 az utalás.


Tehát a végeredmény: én éppúgy 166.000-et kapok, csak immár nem full legálisan, hanem fél-legálisan: a minimálbérig terjedő részt legálisan, a többit kézbe feketén.


Titeket zavarna ez? A bért végső soron megkapom, csak minimálbéres lettem papíron, így hitel, kölcsön stb minden elszállt, ráadásul a majdani nyugdíjnak is kb annyi.


2021. júl. 14. 09:22
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

a tények tagadása nem lehetséges. NAV /OEP adategyeztetésen túlvagyok, idén februárban a cég átjelentett minimálbérbe és nem szólt.

Ezen NINCS MIT TAGADNI.

2021. júl. 14. 09:25
 2/16 A kérdező kommentje:

a szerződéses bér 240.000 bruttó.

ez van. ezen nincs mit tagadni.

2021. júl. 14. 09:26
 3/16 A kérdező kommentje:

"szamitanod kellett ra."


Hát NAV + OMMFnél feljelentettem a helyet, majd nekik elmagyarázzák hogy is volt ez.

2021. júl. 14. 09:27
 4/16 A kérdező kommentje:
A NAVnál külön jó lesz a dolog, mert a cég csalt a járulékokkal, és ezt ott az adóhivatalnál nagyon szeretik ám!
2021. júl. 14. 09:29
 5/16 anonim válasza:
59%

Nem változtatja meg a céged a munkabéred összegét úgy, hogy erről ne készüljön szerződés.


Jól tetted, hogy feljelentetted őket. Az ilyenek megérdemlik. Szarrágó banda, így is kevés a fizud.

2021. júl. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem is jo hogy felnyomtad oket, az ilyen munkaltatok megerdemlik. Remelem jol megbuntetik oket sot csodbe is mennek. Persze más melót kell majd keress de nem art ha a munkaltato erzi hogy nem a csicskai vagytok
2021. júl. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a NAV meg egyéb bejelentés megvolt, akkor mi a kérdés valójában?
2021. júl. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Hintalow ***** válasza:
Biztos elvitte a bejelentès az, hogy a nègy órába dolgozó takarìtónő már csak 90-èrt jön el dolgozni
2021. júl. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Amúgy engem az jobban zavarna, hogy 160 ezret keresek. Már 10 éve is zavart.
2021. júl. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Persze, lakáshitel felvétele előtt állunk. Meg amúgy is…
2021. júl. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!