Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kevés bérre vagyok bejelentve,...

Kevés bérre vagyok bejelentve, de jó fizut kapok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
130 bruttora (kb 80 netto)ra vagyok bejelentve 8 órában teljes időben, de a havi fizum 200 nettó, nyilván feketén. illetve a jövőben ez nőni fog, de a bejelentésem nem fog változni. mit csináljak? keressek inkább olyan munka helyet ahol kevesebbet keresek de be is jelentenek arra a bérre? tudom majd ha babát akarok 3 év múlva akkor lesz ez rossz, de addig igazából spórolhatok is a plusz pénzből....mit tennétek?

2017. jún. 9. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
biztosan maradnék, teljesen mindegy mire vagy bejelentve, nem számít. Tb-t úgy is kapsz, nyugdíjad meg amúgy sem lesz.
2017. jún. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Én biztos nem érném be kevesebb pénzzel, azért hogy többet fizethessek az államkasszába.

Szerintem a mostani fizetésedből sokkal többet össze tudnál spórolni a szülésig, mint amennyit pár 10 ezerrel magasabb hivatalos kereset alapján az államtól kapnál. De ha gondolod, ülj le, és számold ki, hogy járnál jobban, CSED, GYED számítási módja mind megtalálható az interneten.

(Azt csak halkan jegyzem meg, hogy az egy dolog, hogy te 3 év múlva tervezel babát, de egyáltalán nem biztos, hogy sikerül azonnal teherbe esned, úgyhogy lehet, hogy még több időd van gyűjtögetni, mint gondolnád.)

Ha már váltasz, szerintem csak olyan helyre, hogy , ahol minimum annyit kapsz rendes bejelentéssel, amennyit most.

2017. jún. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Én is egyértelműen maradnék addig a pillanatig, amíg egyszercsak nem kapod meg a pluszpénzt, hisz akkor úgyse tudnál mit tenni.
2017. jún. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Köss nyugdíjbiztosítást, az adójóváírással jelentős tartalékokat lehet felhalmozni. De ha nem akarsz 65 éves korodig leköteleződni még egy középtávú is jobb. Így csak a bankban rohad.
2017. jún. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
19%

200e-es nettó fizetés a cégnek 371e-be kerül VS. jelenlegi fizud 161e-be + zsebbe megy a maradék, ami neki szintén 161e-be kerül fizetve a nyereségadót


Adózva 34e Ft-al többje marad a cégnek, ennyiért nem igazán szoktak több milliós bírságot megkockáztatni, bár 10-20 emberrel megjátszva már van benne ráció :)

2017. jún. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg maradnék. De ahogy már írták: számold ki melyikkel jársz jobban. A nyugdíjadnak szerintem már tök mindegy, mert arra következtetek, hogy a 20-as éveid első felében járhatsz.
2017. jún. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!