Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az egyetemi oktatok tényleg...

Az egyetemi oktatok tényleg nem keresnek jól?

Figyelt kérdés
2021. júl. 20. 15:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Édesapám egyetemi oktató, és az egyetemtől tényleg nevetséges összeget kap. Ezek az emberek viszont szinte mind több helyen dolgoznak részállásban, szerintem nagyon kevés olyan ember van aki csak egyetemi oktató, mellette minimum kutató, tanácsadó, előadó, tréner még valahol máshol is.
2021. júl. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg nem. Röhejesen keveset keresnek.
2021. júl. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Attól függ melyik tudományterületen. Az MNB pl. két kézzel szórja a mindenféle pályázatokat meg támogatásokat a Pallas Athéné alapítványokon keresztül. Ha megírsz egy-két könyvet vagy elmégy valahova konferenciázgatni külföldre akkor csurranov és cseppenov is, de egy közönséges egyetemi oktatónak - aki tényleg csak oktat - nem sok babér terem.
2021. júl. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
Attol fugg, egy sima tanarhoz kepest jol keresnek, egy programozohoz kepest szarul es egy vallalkozo fodrasz aki maszekbe burkol-hoz kepest mar keservesen.
2021. júl. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem fizetnek a cikkekért, sokszor forrás sincs hozzá!


Idéntől tervezetben van, hogy esetleg adnak majd br. 100-300eFt-ot néhány kiválasztott cikkre, de sok a feltétel pl. csak akkor fizetnek, ha 2 másik külföldi egyetem is szerepel benne. Az pedig nincsen még elmélet szinten sem kitalálva, hogy eme csodálatos összeg, hogyan fog megoszlani a szerzők között, vagy lekönyvelik az alapbérbe.


A pályázatoknál is ez van, dolgozol vele és az alapbéred 40-60%-át ebből kapod, tehát nem extra, csak az alapbérre elszámolható. A másik hatalmas gond, hogy projekt bedőlése esetén max. 2 évre visszamenőleg behajtható rajtad a fizetésedre elszámolt összeg.


Dolgozol évekig, adózol a fizetésedből, elköltöd megélhetésre, majd közlik veled fizessed vissza... Szerinted ez nem okozna bizonytalanságot? Benne szeretnél lenni ezekben a pályázatokban? Örülnél neki, hogy felelősséged és extra munkád van vele, cserében nem kapsz több fizetést és a saját pénzeddel felelsz a projektért?


Nálunk mindenki a lehetőségéhez mérten menekül ezen hatalmas lehetőség hallatán!

2021. júl. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
"Attol fugg, egy sima tanarhoz kepest jol keresnek" --- TÉVES!
2021. júl. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Gyalázatosan keresnek. Pályázati pénzekből csepeg ez-az, de az jelentős plusz munka is általában.

Ezért van az, hogy már nagyon kevés a főállású tanár. Főleg olyan helyen, ahol az ember a szakmájában amúgy jól kereshet.

2021. júl. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Általában olyan nettó 180 ezret keresnek.

Legtöbbször csak a bölcsész területen maradnak meg az egyetemen, mivel máshol nem is lenne lehetőségük elhelyezkedni.

De az informatikai területen viszont óriási a tanárhiány, mivel akárhol a versenyszférában ettől fényévekkel többet lehet keresni. Több informatikai karon tanuló ismerősömtől hallottam, hogy némely óráknál alig lehet tanárt találni és nem tudja az egyetem hogyan összerakni a csoportokat, mert annyira nem találnak már oktatókat...

2021. júl. 21. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Részmunkaidőben havi 4*3,5 napra kapok br. 240e-et.


2021/2022-es év 1. féléves órarendemben a fél naposat (4 órás) nagyon elcseszték, reggel van 1-2. órám, majd 11-12. órában a másik fele.

2021. júl. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem elég jól keresnek ahhoz képest, hogy mennyit dolgoznak. Egy héten pár órájuk van (ha több egyetemen tanítanak akkor több). Késnek, lerövidítik, ahogy csak tudják.

A diákokon vezetik le a haragjukat. Elmondják a bajaikat az órán. A dolgozat javításukat meg inkább hagyjuk is.... Annyi idejük van, mint a tenger.

Nem láttam még olyan tanárt, akinek szar lenne az anyagi helyzete. Aki sír, attól elvenni kell.

2021. júl. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!