Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Autószerelő szeretnék lenni....

Autószerelő szeretnék lenni. Megéri belevágni?

Figyelt kérdés
Imádom az autókat, főképp a francia autókat, s gondolkodom, hogy kellene egy szakma, mivel csak érettségim van, ami bár jó, de mégse érzem magamban azt az elhivatottságot, hogy egyetemre menjek, a járműmérnöki meg elég nehéz, nem voltam matekból igazán jó sose. Érdemes-e az autószerelésbe belevágni? 23/F
2021. júl. 22. 00:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Itt egy pályaorientációs videó, ami bemutatja a szakma szépségeit:


https://www.youtube.com/watch?v=qPCLF_SIoVM


A mester mondjuk az olaszokat emlegeti, de biztos jó lehet francia autókat is szerelni.

2021. júl. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
A legtöbb férfi szereti az autókat. Egy szakmát nem lehet csak azért elkezdeni mert szereted őket. Én azt mondom, hogyha ezt neked ki kellett írni gyakori kérdésekre és nem vagy 100000% ig biztos abban hogy te ezzel akarsz foglalkozni egész életedben akkor felesleges az egész. Ha még azt sem tudod eldönteni egyedül, hogy mit akarsz a saját életedben akkor nincs miről beszélnünk.
2021. júl. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Vannak lehetőségek az autószerelő szakma megszerzése után is. Pl pár év után tudsz eredetvizsgáló tanfolyamot végezni vagy műszaki vizsgabiztos lenni. De még akkor is dönthetsz úgy, hogy egyetemen tanulsz tovább, akar gépész irányban.

Ha semmi jobb ötleted nincs, akkor vágj bele. Vannak esti tanfolyamok is, amellett lehet dolgozni is.

2021. júl. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2 ez nem mindenkinek jön elő magától. Én most 30 éves leszek és még csak most kezdtem el kapizsgálni, hogy mit szeretek valójában csinálni, ugyanis eddig nem volt rá lehetőségem se arra hogy megtaláljam, se arra, hogy tanuljam.
2021. júl. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A francia autok egy kulon allatfaj. Nekem is az van egyebkent. 😄 En azt tapasztaltam, hogy nagyon keves olyan szerelo es autovillamossagis ember van aki ert a francia autokhoz. A magyar autoszerelo tarsadalom (azok akik most is aktivak) Volkswagen konszernen nott fel, a japan autok pedig faek egyszeruek. A francia nem. Kell hozza elhivatottsag. Markara valo specializaciotol fuggetlenul ez az autoszerelok tobbsegebol hianyzik, az alazattal egyutt. Van potencial abban amit elkeozelsz. De azt is vedd figyelembe, hogy az alkalmazotti berek korlatosak, a sajat muhely letesitese pedig eleg tokeigenyes dolog. Ha megfelelo alazattal vegzed a munkad egy muhelyben (volt szerelom szerint lasszoval kell fogni a franciat szerelni hajlando alkalmazottat), van eselyed sajat ugyfelkorre. Onnantol kezdve csak rajtad mulik, hogy meddig jutsz a szakmaban.
2021. júl. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, jo lehet, de foglalkozz inkább hibrid/elektromos autókkal.

Ha így emelkedik a benzin ara, és sorra jelentik be a belső égésű motorok végének a határ idejeit, nincs benne több 10-20 évnél, viszont 40 évesen meg nem lenne szerencsés karriert váltani, mert az új típusú kocsikhoz meg nem értesz.

2021. júl. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
"Legrosszabb" esetben megmarad hobbinak. Francia autókért mindig rajongtam. Egyébként az alázat, szorgalom mindig meg volt, olyan dolgok iránt is, amit utáltam. :D
2021. júl. 23. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!