Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A budapesti "mesés" bérekhez...

A budapesti "mesés" bérekhez miért nem teszik hozzá hogy a lakhatási költségek is horrorisztikusan magasak?

Figyelt kérdés

Az világos hogy egy olyan melóval amiért itt BAZ megyében 170 nettót kapok,Pesten lehet 270 et kapnék.


Csakhogy ott nem 40 lenne a rezsim mint itthon (ahol van lakásom), hanem 140+rezsi... hasonló lakásban... gyakorlatilag ugyanott lennék hiába keresnek jobban.


De eközben hülyítik a fiatalokat hogy költözz Budapestre, költözz ide! Aranyélet! Nyugati bérek!


Ja, meg brutális lakhatási költségek.


2021. júl. 24. 09:46
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
20%
Akkor most mondok egy ellenpéldát: Azért a melóért amiért vidéken kapok 450 ezret nettóban Budapesten talán kapnék nettó 300 ezret. Talán. Úgyhogy menne a halál fel Budapestre dolgozni. Ott is lehet szarul keresni.
2021. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Ott nincsen értelme a kérdésnek, hogy körtét hasonlít az almával.


1. Saját lakásban nem ugyanaz mint albérletben lakni.

Vidéken pont ugyanúgy nem jönnél ki a 170 ezredből, ha albérletben kellene élned.


2. Nézzük fordítva.

Ha valaki Budapesten él, saját lakásban, akkor ő jobban/ugyanúgy keres, mint te saját lakásban.


3. A munkáltató szempontjából tök mindegy, hogy oldja meg az illető a lakhatást, senki nem kéri, hogy gyere fel Mucsaröcsögéről árúfeltöltőnek, amikor jelentkezhet valaki 2 utcával arrébbról is.


4. Az anyagiak mellett léteznek egyéb tényezők is, főleg ha fiatalokról van szó. Utazás, szórakozás, kikapcsolódás, hobbi. Van aki otthon szeret ülni és a kertben tevékenykedni. De van akinek a változatos programok kellenek. Szóval az életet, életstílust is bele kell számolni mert az ember nem csak egy élő malacpersely.

2021. júl. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

22


Ja. Tolem par helyen megkerdezik, hogy kivel lakom albi vagy szulok, vagy baratno stb. Pont azert, hogy felmerjek, mennyi fizetest hajlandoak adni.


Pesten, ami 300 nak tunik lehet olyan, mint mashol a 250. Ugyanugy elmegy. Plusz a berleti dijak, vagy irodaberles is aranyosan no akar keruletenkent valtozik.


Es senki ne gondolja, hogy minden pesti 300 at keres. Voltam egy kozepes banknal admin interjun, a 180-at is sokalltak.

2021. júl. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Egyes vidéki városokban, mint Győr,Sopron budapesti szinthez közeliek az ingatlanárak, de a fizetések meg vidékiek.


Az még rosszabb.

2021. júl. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Azért Győr környékén a fizetések is Budapest közeliek nemcsak az ingatlanárak.
2021. júl. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

A tisztánlátás végett azért jegyezzük meg: lehet hogy sokan 300 ezret keresnek különösebben fincsi diploma nélkül de nézd meg hogy a legtöbbje:


-céges albérletben él

- vagy munkásszállón.


A céges albérlet nem rossz. Én is ismerek olyan embereket borsodból akik hálózat szerelőként mentek fel Bp-re

A cég kivett egy albérletet a 4 fős brigádnak és együtt laknak.


Ez a jobbik verzió.


Munkásszálló meg tényleg annyi féle van mint égen a csillag.


Bizonyos fizetés alatt nem érdemes albérletet bevállalni,max társaságban akkor a költségek erősen csökkennek.



Mondjuk én nem Magyarországi viszonyokról tudok írni.

Nálunk ha kijönnek magyarok dolgozni, bármilyen munkára ott kezdődik h zömében kedvezményes lakhatás van havi 300-400 EUR-ért, de még így is a legrosszabb munkánál is marad a zsebében 1400-1600 EUR tisztán.

Ha ügyes,és nem bassza el akkor ebből azért 1 év alatt már lehet egyről a kettőre jutni.

2021. júl. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Én az utóbbi pár hónapban jutottam arra az elhatározásra, hogy elköltözöm Budapestről, mert magas a lakhatási költség, nagyok a távolságok így sokat tankolok, stb.

Kaptam állásajánlatot megyeszékhelyen, pár 10 eft-al jobban is keresnék mint most Budapesten, de nem mentem bele. Kicsit jobban utána néztem az albérlet és ingatlan áraknak, továbbá az egyéb költségeknek, és bizony a megyeszékhelyeken sincs érdemben olcsóbb albérlet, mint a fővárosban. Sőt, a fővárosban még ki-ki lehet fogni 1-1 olcsóbb lakást, mivel nagyobb a választék, nagyobb a valószínűsége. De pl. Kecskeméten, Szegeden, Veszprémben, még Győrben is olyan kicsi az albérleti kínálat, hogy az árak budapestiek. Nem minden szakmában tudom azt elképzelni, hogy vidéken is budapesti, vagy magasabb bért adnak. Az egyetlen dolog amin tudnék spórolni, az a benzin. De most azért nem költözök el vidékre, hogy egy tank benzinnel (20 eft) előbb legyek.

Az élelmiszer, háztartási vegyi áru, rezsiköltség pl. Budapesten a legolcsóbb, szintén azért ami az ingatlan és albérlet piacon tapasztalható: van választék. Múltkor vidéken, kisvárosban vettem egy cserép virágot édesanyámnak, 6 eft-ért. Ugyan az a virág egy budapesti virágosnál fele annyiba kerül. A piacon a zöldség és gyümölcs vidéken borzasztó drága, bemész bármelyik pesti vagy budai piacra, barátibban tudsz vásárolni.

Az a baj kérdező te abból indultál ki, hogy otthon csak rezsit fizetsz, Budapesten pedig (mivel itt nincs ingatlan a fejed fölött, evidens) hozzájön egy 100-150 eft-os albérleti költség. Nézd meg, hogy ott ahol laksz mennyiért tudnál kibérelni egy 35 m2-es lakást, majd ezt vond le az ottani béredből, és számold újra a végét. Meg fogsz lepődni.

2021. júl. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Még amit hozzátennék, én Győrben látom most a potenciált, mint arany középút. Az albérlet, ingatlan 10-15%al olcsóbb, a fizetések az iparban legalább budapestiek, de sok pozícióban még többet is lehet keresni. Hála az Audi városra és térségre gyakorolt bérkompenzációs hatásának. #27 voltam.
2021. júl. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol vannak azok a mesés fizetések! 8 évet dolgoztam Budapesten. Kormánytisztviselő voltam. Nem, nem aktatologató ügyintő egy hivatalban, hanem egy állami cégnél szakmai diplomás háttérmunkát végeztem. Tehát pontosan ugyanolyan műszaki mérnöki szakmai munka, mint egy gyárban, vagy bárhol máshol. 2011-ben pályakezdőként nettó 128e-ért vettek fel, 2019-ben ez felment egészen a "mesés" nettó 150e-ig. Ekkor változott a törvény. Már nem a bértábla volt érvényben, hanem a munkáltató saját hatáskörben egyéni döntés alapján határozza meg a fizetéseket. Minden dolgozóval volt egy személyes elbeszélgetés, ahol közölték, mennyi lesz az új szabályok szerinti fizetése. Hát ez vicces volt: nálam a felvezetésben elmondták hogy velem mennyire elégedettek és nem szeretnék ha elmennék a cégtől, ezért az én fizetésemet átlag felett nyomták meg. Egészen a gigászi nettó 210e-s értékig. Nem sokat gondolkoztam, nem fogadtam el. Így legalább járt pár havi végkielégítés.

Ez után vidékre költöztem. Egészen Baranya megyéig, ahonnan állítólag sikítva kell menekülni, mert alacsonyabbak a fizetések, mint Borsodban, Szabolcsban. Nos, most a budapesti, ahol sokan úgy képzelik, hogy kolbászból van a kerítés és mindenki milliókat keres, "brutálisan magas" fizetésemnél többet keresek.

2021. júl. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

29#


A dolog ott sántít,hogy te olyan területen dolgoztál, ami az állam csecsén lóg.

Rendes versenyszférában, egy mérnök gyakornok keres nettó 200 ezer forintot és nem egy főállású.

2021. júl. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!