Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A budapesti "mesés" bérekhez...

A budapesti "mesés" bérekhez miért nem teszik hozzá hogy a lakhatási költségek is horrorisztikusan magasak?

Figyelt kérdés

Az világos hogy egy olyan melóval amiért itt BAZ megyében 170 nettót kapok,Pesten lehet 270 et kapnék.


Csakhogy ott nem 40 lenne a rezsim mint itthon (ahol van lakásom), hanem 140+rezsi... hasonló lakásban... gyakorlatilag ugyanott lennék hiába keresnek jobban.


De eközben hülyítik a fiatalokat hogy költözz Budapestre, költözz ide! Aranyélet! Nyugati bérek!


Ja, meg brutális lakhatási költségek.


2021. júl. 24. 09:46
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Állami szférában, bértábla szerinti fizetéssel min vagyunk meglepődve?

Én, amikor 6 éve Budapesten kezdtem dolgozni, pályakezdőként nettó 150 ezret kerestem és albérletben laktam. Pontosabban egy szobát béreltem. Most ennek több, mint háromszorosát keresem ugyanannál a cégnél, plusz 3 havi prémium csepeg mellé. Másodállást is vállaltam heti 4-5 óráért cserébe kapom meg az egykori kezdő fizum és ezt szerelemből vállaltam, nem megélhetési problémák miatt értelemszerűen. A saját lakásunkban lakunk a szintén mérnök férjemmel. Nekünk nem lett volna ilyen lehetőségünk, ha otthon maradunk, vidéken.

Ezért megéri eljönni. Van mozgásterünk, szabadságunk, nem vagyunk sarokba szorítva, mert nincs B opció munkavállalásra.

Állami szférás, vagy gyári melóért ahonnan nincs kitörési lehetőség nem feltétlenül éri meg.

2021. júl. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
0%

"gyári melóért ahonnan nincs kitörési lehetőség nem feltétlenül éri meg"


Jajj hagyjuk már ezt a mérnök históriát. Tudjuk csak mérnökként lehet jól keresni meg minden bla,bla...Én meg nem vagyok mérnök, hanem gyári munkás vagyok, nettó 450 környékén viszek haza havonta és ehhez csak 2x12 órás túlóra kell. Igen, valóban fizikai munka, de nekem kell is annyi mozgás amivel ez jár. És nem Budapesten van, hanem vidéken. Úristen tudom hihetetlen, hogy Budapesten kívül is lehet k_rva jól keresni.

2021. júl. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

#30!

És gondolod én hobbiból, vagy pusztán önszívatásból "csecseztem"? Egyszerűen nem volt jobb.

2021. júl. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!