Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Feministák szerint az is...

Feministák szerint az is probléma, ha egy nő ugyanazt a fizetést kapja KEVESEBB munkáért?

Figyelt kérdés

Fél éve Németországban dolgozok egy gyárban. Festékes vödröket kell feltölteni festékkel és azt kell raklapra pakolni. A nőknek a még üres vödröket kell felmatricázniuk ülve. Sokkal nyugisabb, nem kell annyit hajtaniuk és könnyebb is. Amikor megkérdeztem a főnöknőt hogy én is dolgozhatnék e ott, azt mondta nem mert az női munka (de a fizetés ugyanannyi). Nemrég gyógyultam ki egy betegségből és eléggé lesoványodtam, szóval fizikailag nem sokkal vagyok érősebb az ottani nőknél...

20/F


2021. júl. 25. 11:41
A kérdező szavazást indított:
Feminista vagyok és ez így teljesen rendben van
Feminista vagyok és ez így nincs rendben
Nem vagyok feminista és ez így teljesen rendben van
Nem vagyok feminista és ez nincs rendben
21 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%

Femministak a nok szavazati jogaiert harcoltak ... a fizetest pedig a szakszervezethez tartozik :)


De mivel a munka torvenykonyveben egyertelmu kulonbseget tesznek a nok es ferfiak terhelhetosegerol, ezert nem is elvarhato, hogy a berezesuk azonos legyen.


Egy no emelhet 20 kg-ot, egy ferfi 50-et ... tahat azonos munkaido alatt a ferfi lenyegesen tobb munkat vegez. Ez csak egy pelda, hogy miert nem egyenlo a berezes.

2021. júl. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem gond


Mert a különbözetet nyilván ledolgozza természetben... :))))

2021. júl. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
30%
Németektől sok jóra ne számíts, az egy görény népség.
2021. júl. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 molnarmarcell21 ***** válasza:
58%
Ácsi, a példádban nem kevesebbet dolgoznak a nők, csak fizikailag kevésbé megterhelőt. De a munkát órára fizetik, nem kilojoule-ra.
2021. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

Emelhet 20kg-ot, de csak 15kg-ra kötelezhető, 15kg felett már 2 kell, ennek ellenére azonos az óradíj!


Vajon kinek fogják mondani maradjon extra 4 órát a munkaidő után a 2 hölgynek, vagy az 1 db férfinak?

A túlórázás után kinek lesz magasabb a bére?


Kérdező férfiként nincs sok jogod,de annál több kötelezettséged, munkád és feladatod, ez nem fog változni, csak a beletörődés marad!

2021. júl. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Max. az lehet a bajuk, hogy nem kapnak rá többet, mint a férfi kap!
2021. júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

A feminizmus nem szitokszó, aki így használja, az valamit félreértett.

Nincs rendben, ha azonos munkára valaki más bért kap csak azért, mert más a neme, akár férfi, akár nő.

2021. júl. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem azonos munkát végzel, így a bérezés sem lenne szabad, hogy azonos legyen. De nincs választásod, mert ha csak ilyen munkát tudsz végezni, akkor nem nagyon lehetnek elvárásaid. Tanulni kell, hogy többet tudj, és legyen választási lehetőséged.
2021. júl. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29%

Ne végezz ilyen munkát. Ja tudom hogy hülyeséget írok, de akkoris.

Végezz szellemi munkát, építsd fel a karriert és ne irigykedj a nőkre mert nekik könnyebb, persze hogy az! Ez az élet rendje. (van ami meg nekik sokkal nehezebb) :D

2021. júl. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ja, hogy aztán nő kvótával kiüssék a vágyott karrierjéből
2021. júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!