Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem lehetne törvényt hozni...

Nem lehetne törvényt hozni arról hogy az átlagbér közlése mellett mindig legyen kötelező a mediánbért is közölni?

Figyelt kérdés

Marhára unom a szar kamukat hogy már 480.000 ft az átlagbér!

Ja és a MEDIÁN az mennyi is?


na azt is kéne mellette sőt előtte közölni. Mert az egy mérőszám, az átlagbér meg egy semmitérő kamuszám.

Van két ember az egyiknek két almája, a másiknak 1 se. Az átlag fejenként 1 alma. Jó étvágyat annak akinek csak ÁTLAG egy almája van!


2021. júl. 30. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Publikus a median ber is.
2021. júl. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"A KSH most már közzéteszi a mediánkeresetet is – ez az a szám, amelynél a dolgozók fele többet keres, fele kevesebbet. Ez most bruttó 332 600 forint, 10,2 százalékkal több, mint egy éve."

2021. júl. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Retardált vagy kérdező?
2021. júl. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Van két ember az egyiknek két almája, a másiknak 1 se. Az átlag fejenként 1 alma. Jó étvágyat annak akinek csak ÁTLAG egy almája van!"


Van 3 ember, az egyiknek nincs almaja, a masik kettonek van 10 millio almaja. A median 10 millio alma.

2021. júl. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Ahogy előttem is írták, mindkét mérőszámot közzéteszik, és mindkettőnek megvannak a maga előnyei és hátrányai vagy torzításai.


De a te szar fizetésedről nem a KSH tehet, hanem csakis TE.

2021. júl. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A médián felett az átlag alatt keresek itt....

Most nekem szerinted jobb, hogy tudom, vagy rosszabb.

Közömbös, mivel a döntésem, hogy még itt leszek 3 évet, és így a béremelésre nincs ráhatásom.

A másik, hogy ezzel a két adattal max feszültség lenne bennem, de a kiló kenyeret abból kell megvennem, ami a tárcámban van.

Szóval nyugodtan szakadj el ezektől a számoktól, és A tudatosan maradj ott, ahol jelenleg dolgozol, mert mellette tudsz tanulni, képezni magad(én ezért maradok). B keress másik munkahelyet, ahol jobb a fizetés C vallakozz.

2021. júl. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!