Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek nulla munkatapaszt...

Szerintetek nulla munkatapasztalattal, de minősítéssel mekkora esélyem lenne külföldön hegesztőként?

Figyelt kérdés

- Nulla munkatapasztalat

- Semmilyen szakirányú végzettség

- De lenne TÜV minősítés


Így mekkora esélyeim lennének külföldön?



2021. aug. 3. 01:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
0%
2021. aug. 3. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem is 0
2021. aug. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

És szerintetek miért?

Remélem csak olyan szól hozzá, aki ért is valamennyire a szakmához.

2021. aug. 3. 08:35
 4/13 anonim ***** válasza:
35%

Mert a végzettség és a nyelvtudás mellett a korábbi tapasztalatot is figyelembe veszik a felvételkor. Kezdőként előbb vesznek fel helyieket, akik ott végezték el a képzést és anyanyelvi szinten beszélik a nyelvet.

Kivéve ha vmi albán cég, akik fillérekért dolgoztatnak...

2021. aug. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van esélyed, mivel hiányszakma, voltam német cégnél interjún ahol magyar tudással kerestek toborzót, ott is heggesztőket meg egyéb szakmunkásokat kerestek Magyarországról.
2021. aug. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hamar kiderül - a munkáltató ad két fémdarabot, hogy hegeszd össze, és attól függően milyen a varrat, kiderül, hogy mennyire kellesz nekik.
2021. aug. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A magyarok 90%-ával ellenben én több idegen nyelven is beszélek. Noha az a jellemző a magyar emberre, hogy inkább belehal csak nehogy ne magyarul kelljen beszélni. Kint is mindenki bent marad a "magyar burokban" és évtizedeket is képesek leélni, hogy megtanulnák a helyi nyelvet (ellenben pl egy átlag török vagy arab hónapok alatt folyékonyan megtanulja a nyelvet). Tele vannak a külföldi munkahirdető fb csoportok is olyan bejegyzésekkel amik úgy kezdődnek "Nyelvtudás nulla..."


Na, én nem ilyen vagyok!

Nem is értem hogy képes valaki úgy leélni egy teljes életet, hogy legalább egyetlenegy idegen nyelvet ne tanulna meg (egy átlag afrikai hármat is megtanul). Amikor nyelvet meg lehet tanulni ingyen is internetről, míg hegeszteni pl nem.


=================


Annyit azért tegyünk hozzá, hogy külföldön nem a papírokat nézik, hanem a tudást. Míg Magyarországon azt kérdezik "van-e papírod róla?" addig kint az a kérdés "meg tudod-e csinálni?"

Ezért van, hogy rengeteg embernek van nyelvvizsgája, de amikor a külföldi turista megkérdez tőle valamit, akkor egy kukkot nem tud, "van róla papírom, hogy tudok németül, de már elfelejtettem és nem értek meg semmit"

És pont ezért reménykedem abban, hogy az lesz amit a #6 ír. Mert én tényleg meg tudom csinálni (ellenben pl ha jönne egy tipikus magyar a "van papíron róla, hogy hegesztő vagyok" mentalitásával, akkor aligha tudna bármit is).


De ebben nyilván olyan válaszára vagyok kíváncsi, aki jártas a témában vagy volt már tapasztalata ilyen téren.

2021. aug. 3. 12:22
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha jo vagy es tudod a nyelvet akkor siman kapsz munkat. Nem is ertem miert kerded
2021. aug. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Bemegyek egy repülőtérre hogy repülőt akarok vezetni 0 tapasztalattal szerinted mennyi esélyem van hogy gépre engednek?
2021. aug. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az oriasi elöny, hogy nemetül beszelsz. En ott latok gondot, hogy nincs semmilyen szakiranyu kikepzesed, es tapasztalatod. Szerintem keress Svajcban egy Lehrling kikepzest ezen a területen elöször. Vagy probalkozz itt: jobwinner.ch- Schweisser.
2021. aug. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!