Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért olyan vonzó sokak...

Miért olyan vonzó sokak számára Budapest munkavállalás szempontjából, amikor vidéken jóval magasabb az életszínvonal? Látni lehet, hogy a pestiek 30 nm-es szűk panelokban, romos bérházakban élnek, ehhez képest vidéken 3 szintes családi házak épülnek.

Figyelt kérdés

2021. aug. 3. 12:44
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#8

Engem inkább frusztrál az ha porschékat meg budai villákat látok.. Nagyon is szarul érzem magam ezek mellett

Az alkesz csövesek mellett legalább érzem hogy vagyok valaki

2021. aug. 3. 16:13
 12/22 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, ha neked alkesz csövesek látványa kell ahhoz, hogy érezd magad valakinek, akkor itt a te fejedben van elég komoly probléma.
2021. aug. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Épülnek a villák pesten is, igen. Csakhogy abba átlagember soha nem fog tudni beköltözni. Csak a gazdagok tudnak lakást venni pesten. Vidéken elerhetô.

Meg akkor sem kéne puccos sorház, ha ingyen adnák. Egy kertes családi ház mindennél többet ér

2021. aug. 3. 16:22
 14/22 A kérdező kommentje:

Ha felköltözik egy fiatal pestre, akkor sem a budai villákban fog lakni, hanem valami szűk, körfolyosós bérházban, ami azóta nem volt felújítva, amióta bejöttek az oroszok.

Nem is értem miért érveltek ezzel. Költözzek pestre és nyomorogjak egy rothadó panelban, de legalább nézhetem, ahogy a gazdagok járnak a lambójukkal, hú de jó lesz nekem… Nevetséges

2021. aug. 3. 16:36
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Én sem pesten éllek de egyeltalán nem irritál ha valakinek az tetszik.

Vidéken is vannak gazdagok és szegények ugyanúgy mint pesten és neked kedves kérdező nem mondta senki hogy költözz oda. Ha neked a vidék jobban tetszik akkor maradj ott.

2021. aug. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
94%
Én spec vidékről jöttem és kertes házat vettünk Pesten. Na most akkor?
2021. aug. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Általában ahol olcsón háromszintes kertes házat veszel, ott nincs munkalehetőség. Azok számára vonzó, akik egyszerre esnek a távmunkában élők és a falusi/kertvárosi életet kedvelők halmazába. Ez meg ritka. Én távmunkában dolgozom, de a városi életet szeretem, háronszintes házat meg tököm tartson fenn, ha egyedül élek.
2021. aug. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
#17: Távmunkában dolgozok és szívesen laknék egy kertvárosi házban, de vagy megfizethetetlenül drágák (én meg nem fogok 25 évre hitelt felvenni, hogy majd nyugdíjas koromra tudjam kifizetni), vagy olyan helyen van, ahol nincs normális infrastruktúra (a stabil kábeles net a munkámhoz elengedhetetlen, meg dagonyázni sem akarok egy földutas utcácskában). Így aztán marad a belvárosi panel, de abból legalább egy szépen felújított egy jó környéken.
2021. aug. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

#16

Gondol valami gazdag vállalkozó vagy, akinek bejött az élet és többmilliót keresel havonta. De 100-ból 99 ember nem fog 200 millióért kertes házat venni Pesten.

Egy albérlet is 100-150. Elmegy valaki Pestre, keres mondjuk 300-at, ennek durván a fele el is megy albérletre, + rezsi, a kaja is havi 60 meg van egy csomó más költség. Félre rakni semmit sem lehet. Pest egy zsákutca. Menekülni kell onnan

2021. aug. 4. 02:42
 20/22 anonim ***** válasza:
63%

#19 Az ingatlan.com-on jelenleg árult 7900 budapesti kertes ház közül jelenleg durván a negyede van 60 milla alatt, ami azért nem egy egetrengető összeg. Nyilván ennek az alja a 15 négyzetméteres pesterzsébeti sufni, de a drágábbak közt van normális óbudai, újpesti ház; házrészből még XI. kerületit is láttam.

Nyilván nem belváros, de a belvárosok jellemzően sehol nem kertes házas övezetek.

2021. aug. 4. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!