Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért olyan vonzó sokak...

Miért olyan vonzó sokak számára Budapest munkavállalás szempontjából, amikor vidéken jóval magasabb az életszínvonal? Látni lehet, hogy a pestiek 30 nm-es szűk panelokban, romos bérházakban élnek, ehhez képest vidéken 3 szintes családi házak épülnek.

Figyelt kérdés

2021. aug. 3. 12:44
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
94%

16 vagyok, nem vagyok vállalkozó, alkalmazott vagyok, de elég jól keresek, bár nem millió felett. 30millióért vettünk házat három éve, most kb 45öt ér, új építésű, mielőtt leputrizod, és nincs se gettóban, se világvégén.


Nem csak 200 millióért lehet Pesten házat venni.

2021. aug. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Nem arra gondolsz inkább, hogy aki átlagfizetésből él, annak egy pesti 30 milliós panelt is nehéz elérni? Önerőt összegyűjteni, aztán a hitelt fizetheti a nyugdíjig. De van egy olyan réteg, akiknek a 60 millió zsebből meg van, de hidd el, vidéken is vannak ilyenek. Ez nem pesti kuriózum.


A szegényebb vidéki rétegnek meg Bp. sem jelent megoldást az anyagi problémáikra, ez tény, mert pesten sem fognak olyan munkát kapni, ami segítene kilábalni a kilátástalanságból, ami magával hozza azt, hogy hiába dolgoznak pesten, itt is alulmaradnak. Ne felejtsük el, hogy Budapest is Magyarországon van!


Vannak olyan szakmák is, amelyekben valóban teljesen felesleges pestre költözni, mert én is tudok ilyet vidéki ismerősök között, akik vidéken is jól keresnek és lazán kifizetnek egy nagy családi házat.


Jelenleg a képzettebb diplomások is elég jó fizetéseket tudnak már vidéki nagyvárosokban is kialkudni, mert már most vidéken is hiány van a képzett munkaerőből. Sajnos tudom, mert nálunk is közel egy éve nem találnak mérnököt, még "pesti fizetéssel" sem. :)

2021. aug. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!