Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 50 napból 20 bejelentett nap,...

50 napból 20 bejelentett nap, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Alkalmi munkavallalassal dolgoztam, ugye csak napi bejelentessel vettek fel.

3 es fel hónap alatt 20 bejelentett napom volt, pedig 2nap melo, 2nap szabad felallasban voltam.

Mit tudok tenni, hiszen szükségem lett volna a 30napra a munkaugyi hivatal felé?!

Kerestem az ugyfelkapun a napi bejelentest, de nem találtam.


2021. aug. 5. 08:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%

Mondjuk kérdezd meg a munkáltatódat, hogy mi a helyzet. +10 napra 10.000 forintért be tud jelenteni. Állj ki magadért.


Mondjuk nem értem miért csak 3,5 hónap után derült ez ki, nem kaptál igazolást?

2021. aug. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem kaptam semmilyen igazolast, jelenleti sem volt, hiaba kértem.

Alkalmival nem tud visszamenoleg bejelenteni es ott is hagytam már.

2021. aug. 5. 08:34
 3/17 anonim ***** válasza:
37%

Visszamenőleg nyilván nem tud bejelenteni, nem is ezt mondtam.


Beszélj vele, hogy kiderült a turpisság, intézze el a 10 napodat, különben megteszed a szükséges lépéseket.

Jövőbeni 10 napra be tud jelenteni. És akkor rendben van.

2021. aug. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Eljottem már onnan és nem szépen!
2021. aug. 5. 08:42
 5/17 anonim ***** válasza:
29%
És? Attól még meg lehet játszani.
2021. aug. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

Ha tudod bizonyítani, hogy annyit dolgoztál, akkor rá tudod kényszeríteni, hogy utólag bejelentsen (alkalmira nem, de munkaviszonyra igen) Ez viszont nem egyszerű menet.

Ha a munkaügyibe kellett volna (azaz lejárt a határidőd, gondolom az FHT-hoz kellett volna igazolnod a 30 napot), akkor ott már nem nagyon tudsz mit csinálni (maximum ha ki tudod kényszeríteni az utólagos bejelentést)

Ha még van időd a 30 nap igazolására, akkor jelentsen be valami ismerősöd háztartási munkára, az adó és járulékmentes jövedelem, havi ezer forintos regisztrációs díja van. Leigazol neked 10 napot és meglesz a 30napod.

Az alkalmi munkát (és az idénymunkát is) le tudod kérdezni ügyfélkapun keresztül.

A bejelentéseket már aznap: EBEV - szolgáltatások - biztosítotti bejelentések lekérdezése - munkavállaló lekérdezése - kiválasztod a foglalkoztatás jogviszonyánál az egyszerűsített foglalkoztatást, megadod az időszakot és kiadja táblázatban, hogy mikor ki jelentett be EFOval.

A kifizetett összegeket pedig a járulékadat kivonatban tudod lekérdezni (az EFOt is jelentik minden hónap 12-ig, ugyanúgy, mint a munkabért)

2021. aug. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Rendben köszi, megnèzem.

Még nem járt le, még van időm ebben a hónapban a 10 napot összeszedni.

Gratulálok az államnak, hogy adta a lehetőséget a munkaltatoknak erre a semmire se jó bejelentesre! Naa persze, még ha erre is bejelentenènek! 😈

2021. aug. 5. 10:18
 8/17 A kérdező kommentje:
Megnéztem,sikerült köszi. Júliusra nem mutat semmit,azt írja:Erre az időszakra a NAV nyilvántartásában nem szerepel bevallásból származó adat. Júl.1-31 között. Akkor nem is lehettem lejelentve vagy most mi van ? Ő amit kiadott igazolást, 13-ig van rajta 7nap.
2021. aug. 5. 15:33
 9/17 anonim ***** válasza:
48%
Júliusa még nincs beadva a 08-as bevallás, így arról még nincs adat. 12-ig kell beadni.
2021. aug. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
okés, köszönöm a segítséget. :)
2021. aug. 5. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!