Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az önéletrajzba bele szokták...

Az önéletrajzba bele szokták írni a diákmunkát? Ha soha nem voltam diákmunkás az nagy hátrány? Rákérdez erre a HR-es vagy fognak utána nyomozni, hogy volt e bejelentett munkaviszonyom diákszervezetnél?

Figyelt kérdés

2021. júl. 20. 20:09
 1/5 A kérdező kommentje:

Tehát ha úgy jövök ki egyetemről, hogy soha nem dolgoztam még és jelentkezek álláshirdetésre

Azt gondolják majd, hogy lusta vagyok, nem vállaltam diákmunkát és nem vesznek fel

2021. júl. 20. 20:11
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért szakmai gyakorlatod volt. Azt beleirhatod.


Nyilván nem előny, hogy nincs tapasztalatod semmi. Ha jelentkezik olyan, aki már rezsmunkaidoben dolgozott az adott szakmában, akkor ő nyilván előnnyel indul.


Egy Mekis nyári munka viszont sokat nem dob.

2021. júl. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben számít csak, ha az releváns az adott munkakörben, vagy pl. nyelvtudást bizonyít, egyébként a kutyát sem érdekli (legalábbis multikban). Viszont ilyenkor nagyon nagy előnyt jelent. Én is láttam csomó gyakornoki önéletrajzot, ahova kb a nyári lángosárulást is beírták 3 évvel korábbról, ennek semmi értelme tényleg.
2021. júl. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyetemi kötelező szakmai gyakorlat megvan.

Arra gondoltam, hogy a nyári szünetekben is otthon döglöttem ahelyett, hogy elmentem volna lángost árulni vagy mekibe.

2021. júl. 20. 20:58
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ez érdekel bárkit, ha rákérdeznek, mondd, hogy a nyelvtudásod csiszoltad. Nem kötelező nyáron lángost árulni, ha anyagilag jól elvagy. A kötelező gyakorlatot viszont írd be.
2021. júl. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!