Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondási idő alatti szabadság?

Felmondási idő alatti szabadság?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, szeptembertől számítva 2 éve dolgozom egy helyen. Most szeptember elejétől váltanék munkahelyet, viszont maradt még 17 nap szabadságom erre az évre (21 volt összesen). A főni nem tudja és nem akarja kifizetni, mit tudok tenni?

Tudtommal a felével a munkavállaló, másik felével a munkáltató rendelkezik. Ő magától nem adott ki soha szabadságot, most viszont meg mikor mondtam neki, hogy kivenném szeptemberig a fennmaradót, lehurrogott hogy majd a következő munkahelyem kifizeti nekem, meg az ő részéről csak 8 nap van, azt ki fogja adni és mehetek amerre akarok stb...

Itt kb. semmi sem működik hivatalosan, mindig valami hülyeséget mondd rá, bármiről is legyen szó ami engem véd vagy az én jogomra vallna...

Nincs se felmondási idő, se semmi, csak én vagyok annyira jó fej hogy nem azonnal hagyom itt őket..


Jogilag ilyenkor mi a teendő? Hogy jött ki a 8 nap amiről beszélt? stb..



2021. aug. 16. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Jogilag az erre az évre járó szabadságot kell kiadnia vagy kifizetni. Nincs egyéb alternatíva.

Csomo kalkulátor van a Neten, beirod mikor van az utolsó munkanapod és kiszamolja a tört évi szabadnapok számát.

2021. aug. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A szabadság időarányosan jár. Szóval 21 jár egész évre, de mondjuk a mai napig max 12-t vehetsz ki. Tehát ha 4et ki ettél, akkor 8 marad, amit vagy kiad vagy ki kell fizetnie. Ha nem hiszi el lobogtasd előtte a jogszabályt.
2021. aug. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 igen, így jó a számolás.

A 8 napot mondta a kérdező főnöke is, hogy ki fogja adni.


A kérdező az egész évest szeretné, ami nyilván nem jár.

2021. aug. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 ascelpius ***** válasza:
100%

Időarányosan jár ahogy az előbb mondták, a főnököd jól mondja a 8 napot.

Gondolj bele: szép is lenne ha az egész évit ki kéne adnia/fizetnie. Ennyi erővel felvesznek, próbaidőt letöltöd és felmondasz: Most gyakorlatilag majdnem egy hónapot ki kéne adnia/fizetnie és te keresnéd a következő céget ahol ezt megint eljátszhatnád

2021. aug. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tehát akkor 8 napom maradt, amihez ragaszkodhatok (tavalyiakról ne is beszéljünk...), vagy kifizeti, vagy ki kell adja.


Köszönöm mindenkinek!

2021. aug. 16. 13:03
 6/7 xswerdy ***** válasza:
100%
ha tavalyit nem adott még ki, az elég nagy szabálytalanság, annak a megváltását is kérheted.
2021. aug. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szabadság a munkaviszonnyal arányosan jár.


Ha év közben kezdtél, vagy év közben leszámolsz, akkor ki kell számolni, hogy időarányosan mennyi járt és abból mennyi van még, amit nem vettél ki/nem adta ki a cég. Azt a munkaviszony megszűnésekor pénzben meg kell váltania, ha addig nem veszed ki/nem adja ki.

A törvényben meghatározott szabadság naptári évre szól, tehát 365 napra.


Ha Neked egész évre 21 nap jár és január 01-jén is fennnállt a munkaviszonyod, de augusztus 31-én megszűnik az, akkor 243 napig állt fenn a munkaviszonyod (01. 01-től 08. 31-ig)

21 nap : 365 nap (év napjai) x 243 nap (munkaviszony hossza) = 14,09 nap kerekítve 14 nap.

Ebből levonod, amit már kivettél/kiadtak és a maradékkal kell elszámolnotok egymással.


Mindig legalább két tizedessel számolunk (a pontosság kedvéért inkább hárommal) és a végeredményt kerekítjük.

2021. aug. 20. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!