Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van egyáltalán normális...

Van egyáltalán normális munkahely Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sok helyen hallom és olvasom a következőket:


- a munkahelyen megalázzák és kihasználják az embert, főleg, ha pályakezdő vagy gyengébb jellem


- utóbbit el kell viselni, különben nem lesz megélhetésed


- lehetőleg érts egyet a jelenlegi politikai párttal, ez az egyetlen út a magasabb pozíciókhoz


- ne bízz senkiben, tartsd a kellő távolságot, de mindenkinek nyalizz, főleg a főnökeidnek


- ne kérj több fizetést, elégedj meg azzal, amit kapsz, mert nem érsz amúgy sem sokat emberileg


- nincs szükség a fejlett, magabiztos személyiségekre, mert a vezetőség riválisnak és fenyegetésnek fogja látni őket


- a diplomád nem ér semmit, az csak egy papír


- a nyelvvizsgád nem ér semmit, az csak egy papír, miért csinálod meg? az interjún derül ki úgyis az igazi nyelvtudás


- ha nincs szakmai tapasztalatod, nem fogsz senkit érdekelni


Szakmától, diplomától, személyiségtől függetlenül úgy vettem észre, hogy a magyarok mindenre ezt mondják. Sehogy sem jó.


BME-s hallgató vagyok mérnökinformatikus szakon, nemsokára végzek. Három nyelven beszélek felsőfokon (angol, német, spanyol), mindegyikről van általános és műszaki nyelvvizsgám is. Több, egyéb mellék kurzust, plusz tárgyat megcsináltam, más szakterületekről (pl. marketing, vállalatok, kommunikáció, üzleti idegennyelv, stb.). Már nem tudom hányadik bizonyítványomat postázzák ki. Emberileg is sokat fejlesztettem magamon. Ennek oka részben a fentebb írt félelem, amit az emberek belém tápláltak.


Ennek ellenére úgy érzem, csinálhatok bármit, az sosem lesz elég jó egy magyar munkahelynek, ha egyszer arra kerül a sor. Annyi negatív kommentárt olvastam minden platformon erről, hogy már egyszerűen nem hiszek abban, hogy Magyarországon van bármilyen jövőm. Lehetek bármilyen személyiség, tudhatok bármit, sehogy nem fogok megfelelni, valami rossz úgyis történni fog, kb. a magyar mentalitás azt dobja az arcomba: "szerintem már most add fel, tök mindegy az egész". Röviden: részben úgy érzem a saját rossz tapasztalataik miatt demotiválni akarják a fiatalokat, részben pedig azt, hogy valamennyi százalékban van valóságalapja azoknak, amiket mondanak.


Írd le a gondolataid, pl.

- Te is tapasztaltad-e ezt a mentalitást a magyarok közt?

- Milyen pozitív/negatív munkahelyi tapasztalataid vannak?

stb.


Köszönöm, de olyanokra nem vagyok kíváncsi, akik a fentebbi kisregényt mindössze panaszkodásnak látják.


21/L


2021. aug. 16. 19:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nincs tokeletes munkahely. Ha ilyet keresel kulfoldon sem fogsz talalni.


Szerencsere en most olyan helyen vagyok ahol nagyon jo, fiatal a csapat, de a fonok olyan hogy eppen olyan a hangulata amilyen labbal kel fel. De a csapat segit hogy ezeket a hullamvolgyeket atveszeljuk.


A fizetesem jo, csapat jo, fonok olyan amilyen. Volt mar sokkal rosszabb fonokom. De jobb is, ahol meg sz#r volt a fizetes.


Szoval ha ennek a haromnak a kombinaciojat megtalalod akkor hajra, nem konnyu. De az ember egy ido utan mindig elegedetlen lesz. Ha minden jo, majd akkor jon hogy miert nincs home office. Miert nem tudok elore lepni? Miert nem kapok ceges autot es meg sorolhatnam.


21 evesen eloszor szerezz tapasztalatot es utana majd tudsz kulonbseget tenni, kompromisszumot kotni.

2021. aug. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
ne agyald túl, csak vágj bele, aztán majd alakul :) Tudom, hogy ezt így könnyű leírni, de tényleg így van. A tapasztalattal egyre magabiztosabb leszel, aztán ugrálhatsz majd a munkahelyek között. Tökéletes munkahely szerintem nincs, ideális viszont van. Én jól érzem magam ott, ahol vagyok, viszonylag gyorsan mászom a szamárlétrán, ez másokban nyilván szül némi ellenszenvet, de ezt meg kell tanulni kezelni, és igyekezni kell a földön maradni, nem elszállni, illetve ki kell tudnia az embernek állni magáért. Sok sikert!
2021. aug. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2021. aug. 18. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!