Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A fekete/szürke munka megérhet...

A fekete/szürke munka megérheti bizonyos esetekben?

Figyelt kérdés

Szakácsként ahol teljesen tisztességesen bejelentenek normális munkaidő keretben és mindent szabályosan ott meg áll a fizetés bruttó 290 ezer forintnál ami ugye nettó 190 ezer forint.

Ez a la carte esetén a bruttó 400 ezernél ami ugye kb nettó 260 ezer ft körül áll meg de már ott is több munkakört elvárnak szakácstól és ez is a plafon.


Nyilván igen van a felső 1%ék számára jobb lehetőség de nincs olyan extrém tudásom se a többségnek.


A lényeg hogy sok más helyen feketén megy és jellemzően napi 20 ezer forint a bér.

Igaz a 13-14 óra munka.


De már elgondolkoztam hogy hülye vagyok tiszta helyen dolgozni mert a munkához képest nem vagyok megfizetve és a kevés pénzem 1/3 át állam ellopja és egyedülállóként semmit se ad cserébe. Ha bajom van magán orvos mert állami telített nem müködik,nincs párom,se gyerekem így semmit se érek államnak.


Szóval ha feketén ledolgozom 20 napot,az 400 ezer forint tisztán.

Kb 180-260 ezer helyett jóval több pénz.


Ebben a helyzetben megérné vagy van vmi súlyos hátulütője amit nem látok?



2021. aug. 17. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
Ha a Pistike Bt lebukik a NAV téged is megvághat. Ha esetleg valaha hitelt akarsz felvenni azt is cseszheted, mert br 290-re nem fognak adni szinte semmit. Kb ennyi.
2021. aug. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%
Amíg nem akarsz hitelt, fizeted magad után a járulékokat és nem bukik bele a cég, addig nyilván jó. A nyugdíjról nem is beszélve.
2021. aug. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
A nyugdíjról nem is kell beszélni, mert az nekünk nem lesz. Szerintem igazad van. Én ha tehetném feketén dolgoznék. Nyilván be kell fizetni a tb-járulékot, aztán ennyi.
2021. aug. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!