Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bruttó 450 ezer gépészmérnökké...

Bruttó 450 ezer gépészmérnökként alacsony fizetésnek számít Budapesten?

Figyelt kérdés
Épületgépész tervezési munkák mérnökirodában, 5 év tapasztalat, de inkább segéd szerepben, aláírási jogosultság, kamarai tagság, komoly felelősség nélküli pozícióban.

2021. aug. 17. 21:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
70%
Mérnöknek mérnöki fizetés jár, segédnek segéd fizetés
2021. aug. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

10-es vagyok.


Pontosan ahogy a 11-es írja. És ezzel nem lehúzni akarlak, de a kulcsszavak itt akkor is a "segéd" és a "felelősség" hiánya.

2021. aug. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
36%
En palyakezdokent kapok brutto 430-at, egyetem mellett.
2021. aug. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
66%

Kevés. Bár nyilván attól is függ, hogy hol dolgozol. Budapesten kivitelezői projektekre vadásszák az épületgépész projektvezetőket. Nettó 500-600 ezret alsó hangon megkeres az ember hófehéren, de olyan ajánlatot is "kaptam már", hogy mindegy mennyit kér, ha tudok gépészt, hozzak. :) El is szoktam gondolkozni, hogy miért lettem én építő és nem gépész...

5 év tapasztalattal válts. Nem éri meg még éveket beleölni a "segéd" pozícióba", csak elmennek melletted a lehetőségek.

2021. aug. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
43%
Ha összekapnád magad egy kicsit duplázni tudnál
2021. aug. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
68%
Ez pályakezdő fizetés. 5 év tapasztalattal ennél már jóval többet kellene.
2021. aug. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
43%
Ez nagyon kevés 5 tapasztalattal. Már rég váltani kellett volna. Az ilyen munkákat csak 1-2 évig szabad csinálni, hogy legyen valami az önéletrajzodban.
2021. aug. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Mérnöki tervező munkát végzek, a "segéd" szerepet úgy értettem, hogy nem én vagyok a főmérnök, általában nem én irányítom a projekteket, nem én hozom a legfontosabb döntéseket, nem én írom alá a terveket, nem az én nevemen fut az engedélyeztetés.


Az lehet, hogy a gépipart kellett volna választanom, de ez a terület jobban érdekelt, szakmailag nem bántam meg. Az építőipar talán erőteljesebben ciklikus, mint a gépipar, de azért ott is vannak jobb, rosszabb évek.

2021. aug. 18. 20:14
 19/23 anonim ***** válasza:
43%
Egyébként ez gép , de főleg járműiparban tényleg belépő bér körül mozog. Plusz még mondjuk cafi.
2021. aug. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
43%
De egyenként rengeteg gyártó cég több ezer négyzetméteren karbantartja illetve fejleszti az épületgépészeti rendszereit. Szoktak is ezen karbantartási és felújítási munkákra (terveztetés, anyag beszerzés , vállalkozók keresése/versenyeztetésé, munka levezénylése) projektmenedzsereket és hasonlókat keresni. Igaz, hogy inkább a tervezői oldalról látod nem kivitelezésről de a te tapasztalatod könnyen lehet ilyen helyekre belépő.
2021. aug. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!