Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországi költözés előtti...

Németországi költözés előtti tudnivalók, mire készüljek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Nagy döntés előtt állok, de már biztos vagyok benne hogy Németországban szeretnék dolgozni.

Nem egyedül mennék hanem egy ismerősömmel.

Munkát csak munkaközvetítő által tudok vállalni (eujobs) érdekelne valaki kapott e tőlük már megbízható munkát?

Nyelvet könnyen tudok tanulni, régebben tanultam és amennyit elfelejtettem ès mostanában olvastam meg is maradt, tehát egy alap társalgási szint meg lesz hamar.

Mire kell készüljek? Aki kint van jelenleg is tudna segíteni pár kérdés megválaszolásában akár privát üzenetben?

Előre is köszönöm.



2021. aug. 18. 13:07
 1/1 anonim ***** válasza:

"Munkát csak munkaközvetítő által tudok vállalni (eujobs)"

Miért? Most már több munkaközvetítő van mint csillag az égen. Mondjuk ha nem beszélsz németül, akkor szarban vagy. Nem csak a munkakeresés miatt, munkát könnyű találni. Cserébe, ha nem beszéled a nyelvet, ott fognak lehúzni, átverni, ahol érnek. Nem érted a munkaszerződést, nem érted a munkavédelmi előírásokat, nem érted meg a jogaidat és kötelességeidet, elveszett és kiszolgáltatott vagy. Pont olyan, akivel jól ki lehet bazsni.


"Nyelvet könnyen tudok tanulni, régebben tanultam és amennyit elfelejtettem ès mostanában olvastam meg is maradt, tehát egy alap társalgási szint meg lesz hamar."

Kutyát nem fogja érdekelni, mi lesz. Az a kérdés, mi van. Egy német munkaközvetítő vagy munkáltató szóba sem fog állni veled, ha nincs meg ott és akkor egy minimális nyelvismeret. Hiába beszélsz/beszélnek mondjuk angolul, egy gyárban, szalag mellett, stb. az nem játszik. Nem azért, mert parasztok, hanem mert a) a munkáltató senkit nem fog alkalmazni, aki nem érti meg a munkavédelmi előírásokat, mert nagyon megütheti miatta a bokáját, és ezt a közvetítő is tudja, ezért nem is fog kiközvetíteni ilyen helyre, és b) a munkáltató nem fogja direkt a te kedvedért angolul, magyarul vagy norvégül elismételni azt, amit a többieknek műszakkezdéskor németül elmondott. Nyelvtudás nélkül csak a sunyi, alattomos magyar közvetítők maradnak, akik garantáltan megszopatnak.


"Mire kell készüljek?"

A fentiekre. Valamint arra, hogy akár lesz munkád akár nem, valahol aludnod kell, valamit enned kell, valahogy közlekedned kell, ügyeket kell intézned (na de hogyan ha nem megy a nyelv?), készülhetsz arra is, hogy ha ígérnek szállást, az könnyen lehet egy tömegszállás, hogy az ígért bérből minden marhaságot levonnak (hiszen nem érted a szerződésedet, úgysem tudsz reklamálni), agyondolgoztatnak (hiszen nem érted a szerződésedet, úgysem tudsz reklamálni), és mindezek felett csak egy külföldi káeurópai jöttment leszel, amíg nem tudsz kommunikálni.


"Aki kint van jelenleg is tudna segíteni pár kérdés megválaszolásában akár privát üzenetben?"

Kérdezz.


Előre is köszönöm.

2021. aug. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!